Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosomat helyettesítő...

Háziorvosomat helyettesítő orvos lecsökkentette az addig alkalmazott terápiákat, és számosat megszüntetett. Azóta jobb a közérzetem sokkal, nem kell annyi felesleges marékszámú gyógyszert szednem. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Viszont a háziorvosom az sérelmezi azt hogy a helyettese megszüntetett számos gyógyszert, amit meg meghagyott vagy megváltoztatott azokat másik alkalmazásokban írta elő a szedését. Most egy dilemma előtt álok. Mit tegyek. A háziorvos visszaakarja állítani az eredetileg beállított gyógyszereit a terápiájával, viszont én most jobban érzem magamat a helyettese szerinti terápiával, alkalmazásaival. A háziorvosom nem adja ki az orvosi papírjaimat, hogy másik háziorvost keresek magamnak, azt mondja ez már megszűnt, mindenkit a körzetében kijelölt háziorvosnak kell ellátnia.Mi az igazság ebben? Én a helyettesének a gyógyszereit szedném, azokat viszont a háziorvosom nem írja fel. Mit tehetek ebben az ügyben?
2023. okt. 23. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos kapcsán szabad választás van. Ha az az orvos akihez menni szeretnél befogad akkor ő átkéri a papírjaidat, neked semmi intéznivalód nincs azon túl, hogy ezt az új orvosoddal megbeszéled.
2023. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt egy cikk is ezzel kapcsolatosan: [link]
2023. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van, ahogy az 1-es írta. Nem tudom milyen terápiáról van szó, de ha jobban érzed magad a módosított gyógyszerekkel és főleg ha majd a leleteid is azt támasztják alá, hogy ez neked jó, akkor persze maradj annál. Ha nemcsak a háziorvos sértett egójáról van szó, akkor még arra tudok gondolni, hogy valami mentális problémáról van szó, és nem véletlenül kellett olyan sok gyógyszert szedned, esetleg a háziorvosod már végigcsinált veled néhány csökkentési próbálkozást, ami után romlott az állapotod, ezért ragaszkodik a magasabb dózishoz, de ez csak találgatás, mivel nem írtad milyen betegségről, gyógyszerekről van szó.
2023. okt. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Huszonegy féle gyógyszereket szedtem, pl epilepszia betegségemre húsz éve szedtem a tegretol gyógyszert, de vizsgálatokra soha a háziorvosom nem küldött. De a magas vérnyomásomra is háromféle 3X1 alkalmazásban erős gyógyszereket szedtem amelyek nem vitték le a vérnyomásomat, de szedjem csak azt mondta az orvosom. A helyetesitő orvos elküldött vizsgálatokra, teljes labor eredményekkel, ott is lecsökkentették az addigi gyógyszereimet. A tegretolt meg végleg elhagyhattam, de az öszes szedett vérnyomás csökkentőt lecserélték és csak két féle este reggeli alkalmazásokat kell követnem.De a vízhajtó és a Kálium sót is elhagyhattam, mert szedem este a Provosal gyógyszert az meg ellenkezőleg van hatása.Az egyiknek a hatására vizet hajtja, a másik meg a vizelet tartása a célja éjszakára. Hát ilyen eseteimet tárta fel a helyettesítő háziorvos. Jobb a közérzetem, hiszen ma már nem kell olyan rengeteg gyógyszeren élnem, ami magában egy megnyugvás számomra. Csak azt nem értem, miért szedtem évtizedekig olyan gyógyszereket amikre már régen nem volt szükségem. A háziorvosomra csupán ezért neheztelek csak, és megrengett a bizalmam benne, talán érthetően.
2023. okt. 23. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, hogyhogy nem küldött vizsgálatra a háziorvos éveken keresztül, hiszen ezeknek a kiírásához szakorovosi jóváhagyás kell évente, 2 évente, főleg az epilepszia gyógyszerhez, és a szakorvos vizsgálja felül, hogy van-e javulás/romlás, vannak-e panaszaid, amik alapján további vizsgálat szükséges, kellemetlen mellékhatás stb.
2023. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én a diabetológia szakrendelésen kívül sehol nem volta.Ott adtak javaslatot az inzulinokra, teszt csíkra, tűkre, és a neuropáthiai gyógyszerekre. Egyébként a helyetesítő háziorvos is kereste a szakorvosi dokumentációkat, de a fenti esetet kivéve nem talált, azért kért teljes labor vizsgálatot, amivel beutalókkal további vizsgálatokra küldött.Ezek sem tetszettek a háziorvosomnak.
2023. okt. 23. 12:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy írhat ki éveken keresztül háziorvos epilepszia elleni gyógyszert anélkül, hogy lenne róla szakorvosi igazolás, de ha ez tényleg így van, ahogy írtad, akkor inkább tényleg menj át az helyettesítő orvoshoz ha be tud fogadni.
2023. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy hogy tegretolhoz nem kell szakorvosi javaslat.
2023. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még ezt is szednem kellett Trileptal 300 MG napi 2X1


Voltam a mai napon a háziorvosomat helyettesítő doktornál, kérdeztem, hogy átvenne e a betegének. Azt mondta sajnos nem tud átvenni, mert az én háziorvosom az Ő helyettesítője, ilyen a megállapodásuk, de ajánlott egy másik doktort aki meg igent mondott.Átkéri a dokumentációkat, és csütörtök 13:00 ra adott időpontot. Az én életem nem ér meg egy öreg orvos érdektelenségét, vagy a már tudatlanságából eredő tragédiát.

2023. okt. 24. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!