Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi okból nem küldi a munkáltat...

Cukikutyus kérdése:

Mi okból nem küldi a munkáltató üzemorvosi vizsgálatra az alkalmazottat?

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen kollégáimat elküldték üzemorvosi vizsgálatra,de engem 7 hónap munkaviszony után se.Én vagyok köztük a legújabb dolgozó,de 7 hónap akkor is baromi sok idő,mert még oké lenne,ha a próbaidő végét megvárnák,és azután küldenének,de szerintem az se szabályos.Szerintetek ez így korrekt?

2023. máj. 8. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen munkakör? .
2023. máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkába állás napja előtt kell üzemorvosi vizsgálat, utána meg évente el kell küldeniük - a gyakoriság függ a munkakörtől is- Ha nem volt még, jelezd a HR_en.
2023. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Operátor munkakör gyártócégnél.Nem kimondottan nehéz munka,de viszont folyamatosan állni kell.

Mindössze 3-an vagyunk,kötve hiszem,hogy elfelejtették,én inkább arra gyanakszom,hogy nem tervezik hosszú távra a maradásomat.Oké,hogy szólok a hr-esnek,de nem az én feladatom lenne ezt intézni.Nemrég jelentkezett egy új dolgozó,neki másfél het alatt megszervezték,bár el se ment a dokihoz,mert addigra kilépett.Érdekes,ha férfiak jönnek a céghez,azok mindent egyből megkapnak,most pl.munkaruhát is adtak nekik,engem ebből is kifelejtettek.Gyanítom,hogy ez szándékos.Ha megmaradt volna az új fiú,engem már lapátra tettek volna.

2023. máj. 8. 11:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És neked miért fontos az hogy egy vén öregasszony megmérje a vérnyomásodat és leolvastassa a szemtáblát? Legtöbb ilyen csicskamunkát végző cégnél ennyiből áll az üzemorvosi vizsgálat mert kötelező csak azért van de ha épp végső stádiumú csontvelőrákban szenvednél vagy vak lennél azt sem vennék észre, megkapnád az alkalmasságit oszt szevasz
2023. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a cégnél hogy mennek a dolgok, de 7 hónap után csak alapos indokkal küldhet el, persze a szerződés is számít, abban nem tudom mi van leírva. Ha nem küldtek el orvoshoz, akkor nem küldtek, ennyi,nem a te dolgod, bár nem értem így hogy vettek fel, lehet a te munkakörödhöz nem feltétlenül szükséges, de ettől még a közvetlen felettesednél rákérdezhetsz.
2023. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a furcsa,hogy az új dolgozót a hivatalos belépés előtt már el akarták küldeni az üzemorvoshoz,engem meg a mai napig nem.2 hétig feketén alkalmazták,majd be akarták jelenteni,és akkor kellett volna mennie orvosira,de hirtelen kilépett.Nekem belépéskor a nagyfőnök azt mondta,hogy majd akkor lesz üzemorvosi,ha többen leszünk újak,és akkor egyszerre küld mindenkit,de aztán végül csak engem vett fel 7 hónappal ezelőtt.Gondoltam ,hogy majd akkor egyszer a régiekkel sorra kerülök az éves vizsgálaton.Erre most jött egy új fiú,és neki egyből le tudták volna szervezni,ha maradt volna...viszont nekem egy árva szót se szóltak,hogy menjek.

Nekem csak ez az érdekes a dologban.Hogyhogy az egyiknek kell,a másiknak nem....

2023. máj. 9. 07:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Be vagy jelentve egyáltalán?

Csak mert munkába lépés előtt KÖTELEZŐ az üzemorvosi vizsgálat. Nincs olyan, hogy többet is összevárnak.

Amúgy igen, elég egyértelmű utalások vannak, hogy a próbaidő végén repülsz.

2023. máj. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,én is úgy tudom,hogy kötelező a munkába lépés előtt az orvosi vizsgálat,de ez nem történt meg.

8 hónapja vagyok a cégnél.Tegnapelőtt összeszólalkoztam a főnökkel,mert lehetelen dologgal vádolt,miszerint nem számoltam meg a gépről lejövő anyagot,és valójában azt eddig sose kellett számolni,szóval nem is értettem..mérgemben azt mondtam: jó,akkor pénteken búcsúzom.

Erre ma odajön,és mondja,hogy igen,ő is úgy gondolja,hogy menjek pénteken,mert nincs szükség női alkalmazottra,ugyanis nem tudok úgy teljesíteni,mint a fiúk.

Tehát megoldották,hogy felbosszantottak,utána belekapaszkodtak abba,hogy mit mondtam mérgemben.Tervük sikerült.

Közben engem júliustól várnak egy másik helyen.Mivel megsejtettem,hogy mire készülnek,körülnéztem állás ügyben.

Jók voltak a megérzéseim.

2023. jún. 8. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor örülök, hogy jól alakult, remélem az új helyeden nem ilyen görények lesznek!
2023. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Remélem én is.Ja,amúgy beszopják most,mert miután kijeletették,hogy vége,menjek,pár óra múlva kaptak egy telefonhívást,hogy egy csomó megrendelés érkezett 😁 erre meg nem lesz emberük.Már a nap végén bajban voltak,kis létszámú a cég. 😆

Mire feladnak egy hirdetést,és egyáltalán jön ember,őt még be is kéne tanítani,az is jó pár nap,a megrendelő meg jövőhétre kérte a termékeket.Na,ez jó buli lesz nekik.

2023. jún. 8. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!