Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Arra mennyi esély van hogy a...

Arra mennyi esély van hogy a fogorvos hibázik és olyan fogat fúr ki amit nem kellene?

Figyelt kérdés
Nem fájt az a fogam mégis megfúrta. Én bízok az orvosban ,de mégis felmerült bennem a kérdés ,hogy mivan ha rosszul mérte fel? Lehet ,hogy még nembiztos kezelni kellett volna. Félreértés ne essék nem értek hozzá de akor is hány százalékban találhatják el ,hogy kell-e furni vagy sem?
2023. okt. 24. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Apámnak több jó fogát is kihúzta fogorvos, a férjem is járt így. Mondjuk egyik sem mostanában történt, az ember reménykedik, ekkora bakot már nem lőnek a fogorvosok a XXI. században.
2023. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
amit első írt, azt tanúsíthatom. plusz olyan fogorvosról is hallottam, aki eltörte a páciens állkapcsát.
2023. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján döntött? Panasz, rtg, hideg, meleg érzékenység? Vagy simán csak látta a lyukat?
2023. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Bocsanat, ahhoz nem kell fajnia, hogy lyukas legyen. Ahhoz kell egy elmeallapot, hogy valaki ep fogat furjon. Ha szuvas, az latszik.
2023. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elviekben szuvas volt és làtàs alapjàn mondta hogy fúrni kell illetve volt egy koràbbi nem túl régi röntgen amiből làthatta. Azt olvastam énis hogy nem mindig lehet érezni. A klinika 5 csillagos mindenki jót ìr róluk
2023. okt. 24. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:

"Elviekben szuvas volt és làtàs alapjàn mondta hogy fúrni kell illetve volt egy koràbbi nem túl régi röntgen amiből làthatta. Azt olvastam énis hogy nem mindig lehet érezni. A klinika 5 csillagos mindenki jót ìr róluk"

Akkor most mi a kérdés? A röntgennel 80 másik fogorvos is tudja bizonyítani, hogy valóban szuvas volt-e eredetileg az a fog. A szuvasodás hosszú idő alatt, lassan és fokozatosan alakul ki. Először csak egy fehér folt, ami bebarnul, befeketedik és ahogyan felpuhul a dentin (szivacsos réteg), alátámasztás nélkül a zománc (kemény külső réteg) is megadja magát. Ha már panaszt is okoz a szuvas fog, az már régen rossz, nagyon mélyre jutottak a baktériumok és esélyes hogy egy sima tömés már nem is lesz elég.

Mutatok egypár példát:

https://www.youtube.com/shorts/S30Wu1JxRNY

https://www.youtube.com/watch?v=zIwqAXreRfE

https://www.youtube.com/watch?v=y15M-KTgVeo

2023. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Jesszus ezek nagyon komolyak főleg az uccsó.. Hàt ìgy màr laikus szemmel is érthető ,hogy nem minden a látszat.. Attól még hogy kívülről nem látszik belül simán lehet rossz.. amit mondjuk nem érzek csak alakuló félben van. Esetleg ilyennel foglalkozol #6-os? :)
2023. okt. 24. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 dentál higiénikus és fogászati asszisztens vagyok
2023. okt. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!