Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszer mellékhatás vagy a...

Gyógyszer mellékhatás vagy a stressz döntött le?

Figyelt kérdés

Roticox-ot írt fel reumatológus,mert egy ponton bizonyos mozdulatokra fáj a gerincem vége melletti ponton(nem állandó fájdalom).

Elkezdtem szedni a roticox 90-et.Szedése alatt magas lett a vérnyomásom,vizesedett a bokám.Ekkor még csak a stresszre és sok ülőmunka által okozott tünetekre gondoltam.Amúgy is borzasztó stresszes időszakom van és elkezdtem furán érezni magam és abba is hagytam a gyógyszer szedését 7 nap után mert megijeftem,hogy talán a gyógyszer okozza.Az abbahagyás után fokozatosan rosszabbul lettem,úgy,hogy mar dolgozni sem tudtam.Erőtlenség,szapora pulzus(100-106)olykor félreütéssel,folyamatos émelygés,étvágytalanság,reggeli hányás előfordul,nagyon kis mennyiség(epés borzalom).Ilyenkor kicsit megkönnyebbülök de visszakerülök gyenge állapotba.A testhőm 36,8 és 37,3 között ingadozik és ilyenkor szarabbul vagyok,mint lázasan.Reggelente fáj a fejem.Éjszakánként szaŕul alszom és iszonyat melegem van.Körzeti dokinál voltam,a stresszt mondta ez okozhatja.

Régebben pajzsmirigy beteg voltam,évente kellett ellenőriztetni vérvétellel.

Márciusban volt utóljára ellenőrizve,jó értékeim voltak.

Mondtam a dokinak,hogy félek ,hogy esetleg a pajzsmirigy működésemmel lehet e baj,erre azt mondta,hogy az biztos jó,hisz márciusban jó volt.

Kb.10 évig voltam pajzsmirigy túlműködéssel kezelve,így pontosan tudom,hogy a stressz is kihozhatja a pajzsmirigy betegséget.Az orvost kérdeztem hogy stressz okozhatja e hogy esetleg nem jó a pajzsom,válasza az volt,hogy a stressz nem okoz pajzsmirigy betegséget.Nem küldött el vérvételre.Kardiológiára elküldött és pajzs.ultrahangra.A kardió 4 nap múlva lesz(ez csodának számít),a pajzs uh.-ra december végi időpont lenne.

A végén megkérdeztem a dokit,hogy mitől leszek jobban,frontint ajánlott,amire nem számítottam és nem fogadtam el.Azózta is émelygek,nincs nagy étvágyam,max piritós,kaja undor,magas pulzus és gyengeség,belső remegés(A vérnyomásom rendeződött).Ma felkeresem a házit és kérem a vérvételt.Vajon elküld e?

Valamiért azt érzem,hogy ezt nem a stressz okozza.Volt már valaki hasonló helyzetben?

Mit éreztetek stressz által okozott kipurcanáskor?

Köszönöm!



2023. okt. 26. 12:37
 1/3 anonim válasza:

Csak azért kérdezem, mert ezt nem írtad sehol. Ennek a Roticoxnak elolvastad a tájékoztatóját?

Én most végigolvastam, és az általad írtak alapján mazsolázhatnál a tájékoztatóból, mert vannak aggasztóbb egyezések.

2023. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen,szedés előtt is elolvastam és szedés közben is mégegyszer,ezért hagytam abba.

Medrolt is felírt a reumatológus,azt ki sem mertem váltani :(

2023. okt. 26. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A tájékoztatóban benne van, hogy okozhat ilyen mellékhatásokat és akkor azonnal abba kell hagyni, amit megtettél, de a kezelőorvost kell tájékoztatni erről, írjon mást. Medrol ettől függetlenül nem biztos, hogy problémás lesz.
2023. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!