Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az orvos szerint jelenleg...

Ha az orvos szerint jelenleg nem indokolt a műtét (váll), akkor ha ragaszkodom hozzá, akkor se műtenek meg?

Figyelt kérdés

Jelen esetben nagyon bután hangozhat, de úgymond "önként jelentkező" lennék, tehát én magam akarnám, hogy megműtsenek, prevenciós jelleggel.


Egy olyan jellegű sérülésem van, ami valószínű, hogy idővel megismétlődik, szinte 90-100% esély van rá (vállficamról lenne szó).


Ez hogy lehetséges? Mert oké, hogy nem azonnal fog megint kiugrani a vállam, de nehéz fizikai munkát végzek (jelenleg nyilván nem), és 25 éves vagyok, ami azért fontos, mert 30 éves kor alatt 90-100% esélye van annak, hogy egy rossz mozdulattól megint kificamodik. Ezt az orvos is elmondta, de akkor logikátlan lépés lenne mellőzni a műtétet, ha egyszer a sérülés nagy eséllyel (szinte biztosan) újból bekövetkezik.



2023. okt. 28. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Amit gyógytornával dolgozni kell a válladon, azt nem tudod elspórolni egy túl korai műtéttel. Csak ellövöd elsőre az amúgy két külön lehetőségedet.
2023. okt. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem műtenek meg, mert a műtétet nem a beteg indikálja, hanem szakmai szempontok alapján team dönti el, esetleg a sebészed. Egyébként nem ajánlom, nem lesz jobb, ha nem utolsó lehetőségként van a műtéti opció.
2023. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te vállízületi stabilizáló műtétet szeretnél, igaz? Az ilyent valóban akkor indokolt, ha anatómiailag a terület sérült, tehát ha pl. letörött a csont egy része, vagy ha pl. súlyos, napi teendőkben gátló fájdalmat szenvedsz el, esetleg az ínszerkezet meglazult és kialakult a hajlam könnyű mozgás esetén is a ficamra. Feltételezem, hogy azért nem műtenek így kérésre, mert az orvosi protokoll a te állapotod esetén valószínűleg nem így rendelkezik és ha az orvos nem ennek megfelelően jár el, törvényszéki ügye is származhat belőle, mivel minden eljárását úgymond "le kell fednie jogilag".

...de szerintem megér egy próbát, esetleg kérd ki több orvos véleményét is. Vannak azért bevállalósak is ;)

Hajrá!

2023. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok :) Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy ez a fajta műtét nem teszi erősebbé a vallízületedet, amellyel később nagyobb teljesítményt érhetnél el fizikai munka során. Ez arra hivatott, hogy egy élhetőbb mozgásformát biztosítson amelyet a különböző fájdalmas elváltozások meggátoltak azelőtt, de utána mindíg kell rá nagyon vigyázni.

A műtéti beavatkozás mindig is "traumával" jár, amin most nem a "drámázást" értem, hanem a szervezeted megviseli, ha ekkora sérülést szenved el(ha felvágják operáció során). Műtött területet túlzott megerőltetésnek nem ajánlatos kitenni. Sokszor még a hétköznapi is gondot okoz.

..remélem rendben leszel!

2023. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Tudod te, mibe kerül egy műtét? Nyilván nem csinálják meg a két szép szemedért.
2023. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!