Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » EB kártyára hogy vehetek...

EB kártyára hogy vehetek biciklit, ha van rajta adózási kötelezettség, az hogy éri meg?

Figyelt kérdés

Tehát befizetem a kártyára mondjuk a 200 ezret (plusz a működés), hogy megvegyem egy üzletben és mondjuk adóbevalláskor 20%-át le kell adózzam, mert adóköteletes az EB alapján.


20%-ot térít az EB. Ez sehogy se jön ki, mert a működéssel együtt a költségem így mondjuk 26,5% lenne, tehát kvázi többet fizetnék a bicikliért, mint amennyi az előnye a pénztárnak. Vagy én gondolom ezt túl?


De ez minden adóköteles termékre igaz, ha összeadjuk a százalékokat több lesz mint a 20 így hogy éri meg?



nov. 5. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel emailben egy céget vállalkozót aki igy is értekesit és kinéztél nála valamit , leirja ától cettig .
nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
EB kártyára miért vehetnél bicajt? Max. EP kártyára. De azon nincsen adó.
nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elírtam, de remélem érthető volt ennek ellenére, tudom hogy az EP kártya. :P
nov. 5. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!