Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs tb-m ellátnak magánban?

Ha nincs tb-m ellátnak magánban?

Figyelt kérdés
Tudom, en is hulye voltam, hogy nem neztem utana, de mar kar ezen rágódni. Jelenleg 6 honapot meghaladja a tb tartozasom, aminek a részletet most kezdtem el fizetni. Viszont mielott ezt megtudtam kertem idopontot magan nogyogyaszhoz rakszuresre es egy általános vizsgálatra. El tudok menni igy a vizsgalatra, vagy felejtsem el? (Meg nincs kifizetve a tartozás)

nov. 13. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyámnak, akinek nincs magyar tb-je, elláták gond nélkül. A magánrendelésnek elviekben semmi köze az államihoz, szóval szerintem el kéne lássanak. Legfeljebb az elején jelezd, hogy van ilyen problémád, és majd ők tudják mit csináljanak. TAJ-számod gondolom ettől függetlenül van. Azt azért is szokták elkérni, mert a vizsgálat eredménye be tud kerülni online, és ha majd állami ellátásba mész, ott is látni fogják.


De elviekben még taj-szám sem kell hogy ellásanak, mert mint mondtam te fizetsz érte, nem az állam. Én nem aggódnék.

nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitoszandeku válaszod! :)

Sajnalom, hogy ebbe a helyzetbe kerultem, de igyekszem mihamarabb rendezni.

nov. 13. 14:40
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kiderül, ha odamész, de magánban ki kell fizetned mindent teljes áron. Taj azért kell ott is, hogyha gyógyszer kell, akkor fel tudják írni támogatottan, meg felkerülhessen EESZT-be, de ez nálad teljes áras lesz,mert a Taj fel van függesztve mindaddig míg ki nem fizeted a tartozást.
nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még egy kérdés. Mit értesz azalatt, hogy teljes áron? Tudom, hogy ez mind-mind fizetos, de azt az arat kell fizetnem ami fent van a honlapon is, ugye? Vagy annal esetleg sokkal tobbet?

nov. 13. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt az árat kell kifizesd, ami a honlapon van. A teljes árat arra érti, hogy vannak gyógyszerek, amelyek tb támogatottak, ezért olcsóbb lenne, de mivel neked nincs tb-t, ezért neked nem lesz olcsóbb. De nagyon sok gyógyszerre nincs támogatás, vagy csak minimális.
nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek!
nov. 13. 15:26
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, bocsi, rosszul fogalmaztam, úgy van, ahogy #5 leírta és sajnos abban is igaza van, hogy sok gyógyszerre nincs támogatás, de majd ez kiderül, ha kell.
nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várd meg, hogy odamenj és majd ott elmondják, hogy a TB hiánya mit hogyan befolyásol: hívd fel őket és kérdezd meg előre, így ha számít a TB (nem valószínű), akkor el tudod esetleg addig intézni, ha érdemes, emiatt át tudod tenni az időpontod máskorra, jobb előre tudni biztosan. Kérdezd meg a dokit/asszisztensét, el fognak mindent mondani.
nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!