Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tennétek a helyünkben?...

Mit tennétek a helyünkben? Várjunk az államira vagy menjünk magánba? (többi lent)

Figyelt kérdés

A 14 éves fiam nagyjából 2 éve fájlalja a hátát és a lábait. Azóta legalább 6 alkalommal voltunk ortopédnél, 4 alkalommal reumatológián. 7 alkalommal röntgenezték. Ebből 2 alkalommal a gerincét, 5 alkalommal a lábait. Mindig minden negatív volt. 3 alkalommal írtak fel neki alkalmanként 16 alkalmas gyógytornát. Ez használt is, de mindig leállítottak bennünket. Az állapota mindig visszaesett. Most végre egy újabb orvoshoz került, aki azonnal MR beutalót adott. Az időpont 2024. február 6-ra szólna.


Elkezdtünk magánorvos után nézni. Találtunk is egyet, amelyről ismerősi körben is pozitív visszajelzést kaptunk.


Az árak a következők:

Első vizsgálat - 70 ezer Ft (16 éven aluliak esetében 20% kedvezmény)

Röntgen, ultrahang, CT - 20 ezer/darab

MR - 30 ezer/darab

Gyógytorna, speciális torna, fizioterápia - 15 ezer / alkalom

Kontroll - 35 ezer Ft (16 éven aluliaknak 20% kedvezmény)

Havi díj - 9 ezer Ft/fő (16 éven aluliaknak 25% kedvezmény)


Egyáltalán mi lehet a gyerekkel?

Várjuk ki az állami MR időpontját?

Próbáljuk meg a magánegészségügyet?

Mit gondoltok az árról?



2023. aug. 28. 20:11
A kérdező szavazást indított:
Sz.rjatok bele az államiba kapott időpontba és menjetek a magánba!
Várjátok meg az állami időpontot. Addig majd csak lesz valami.
A gyerek egészsége az első, így irány a magánorvos, és egyébként is sajnos reálisak az árak!
Éppen azaz álltam célja, hogy minél többen válasszák a magánt, hogy legyen mire mutogatni, amikor a látszólag ingyenest is fizetőssé teszik!
9 szavazat
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Mindig hittem az államiban. De a fiam helyzete azért sok mindent megkérdőjelezett bennem. Azért egy gyerek életével így nem szabadna játszaniuk.

Egyébként többnyire növekedési fájdalomnak állítják be.

2023. aug. 28. 20:13
 2/24 anonim ***** válasza:

Fiad sportol valamit?

Én elég magasra nöttem, lány vagyok. 33 éves... Kosárlabda, úszás, röplabda megtette hatását. Fájt a hátam, térdem, nyúltam orrba-szájba és bizony ez fájt..főleg tizenéves koromban. Szüleim nem vittek orvoshoz.

Egyébként most más jellegű gondom van de eszem ágában sincs államiba menni. Csak a legszükségesebbeket...

2023. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem unod még hogy ennyiszer röntgenezteted a semmire? Majd kap egy jó daganatos megbetegedést ha annyira szétroncsolják a röntgen sugarak a szervezetét aztán elmúlik a serdülőkori természetes hátfájdalom örökre...
2023. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#2

Focizik, tollasozik, úszik.

Csak szerintem egy növekedési fájdalom nem akkor jelentkezik, amikor átlag 1-1,5 centit nő valaki negyedévente, hanem akkor, amikor hirtelen 5-10 cm megnyúlik vagy összeszed néhány kg-t.

A fiam az elmúlt 2 évben, amióta fájdalmai vannak, és járjuk az orvosokat vele, azóta 8 cm nőtt és mindössze 6 kg-t hízott. Most 182 cm és 69 kg...

2023. aug. 28. 20:29
 5/24 A kérdező kommentje:

#4

Valahogy jó lenne végre rájönni, hogy mitől van, mert az orvosok is elismerik, hogy ez nem természetes. Az, hogy 3-4 hónapig van, az elfogadható, de 2 évig már sok.

2023. aug. 28. 20:31
 6/24 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Olvasd el mit írtál. 14 éves "csak" és MÁR 180 cm és CSAK 69 kg

Bizony a növekedés fáj.

2023. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
A 6-tal egyetértve, persze fáj a növekedés. Én tavaly 1 év alatt nőttem annyit, amennyit a 4-es ír, hogy nőtt a fia 2 év alatt. Jó, hogy most már meghaladtam 185 cm-t is (de az egész családunk magas)..
2023. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Miért nem csak az MRI-re mentek el magánban, és mentek vissza a lelettel ahhoz az orvoshoz, aki az MRI-t javasolta?
2023. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Azért, mert a magánrendelőben a doki közölte, hogy átfogóbb vizsgálat nélkül nem engedi MR-re a gyereket.

2023. aug. 28. 21:18
 10/24 anonim ***** válasza:

Mi a f.sz az, hogy nem engedi? Az MR egy gyakorlatilag noninvazív vizsgálat.


Elmehettek magánba de ne ide, mert ez egy rohadt nagy lehúzás

2023. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!