Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan irassam ki magam 2...

Hogyan irassam ki magam 2 hétre táppénzre?

Figyelt kérdés

2 hét múlva nyelvvizsgázok és szeretném ezt a 2 hetet tanulással tölteni,de csak táppénzes papírral lehet hiányozni.

Mivel irassam ki magam ugy hogy 2 hétig otthon maradjak?



nov. 13. 22:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%

Ha jó fej a háziorvos egész egyszerűen mondd el, hogy gondban vagy, a munkahelyeden kizsigerelnek és kéne egy kis szünet, mentálisan ki vagy készülve, esetleg valami torokgyulladásra hivatkozva lenne- e kedves kiírni, mert rosszul érzed magad, pihenni szeretnél, de szabadnapot most nem adnak.

Szerintem fogja érteni. Az emberekért van, ezért tanult hogy segítsen nekik így vagy úgy.

nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elképzelni, hogy a házi orvos ennyire lazán vegye ezt (1-2 nap még ok lenne), de lehetnek kivételek. Meg azért elég komoly betegség az, amivel két hétre kidől az ember, a munkahelyen lesznek kérdések. Szóval készülni kell mesével, és azt következetesen elmondani mindenkinek, mert ha kiderül, hogy hazudtál, annak következménye lesz.


Amúgy mégis mit szeretnél 2 héten át tanulni egy nyelvvizsgára? Ha tanulsz is még rá, kontraproduktív ilyen intenzíven csinálni (bőven elég lenne munka után 1-2 órát rászánni). Ha meg eddig nem beszélted a nyelvet, két hét alatt nem fogod megtanulni.

nov. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
53%

Speciel voltam màr két hètig beteg, magas lázam volt 3-4 napig, felkelni se tudtam az ágyból kb az első héten, a másodikon pedig kezdtem magamhoz térni, amikor màr zuhanyozni is volt erőm.

Vannak azért komolyabb kiesések, főleg így a Covid hozadékakènt.

nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy bele megy e a doki két hétre. De ha el mondod neki, hogy rendkívül sok a stressz mostanság, vizsgára is kell készülnöd a munka helyen is teljesíteni kell és e miatt teljesen ki vagy idegileg, esetleg nem tudsz aludni, folyton feszült vagy, fáj tőle a gyomrod akkor ki kell hogy írjon
nov. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Derékfájás. Nehéz ellenőrizni és sokáig is eltarthat, szinte bármilyen munkakörben dolgozó szenvedhet miatta.
nov. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Táppénzcsaló.
nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
#6 jaj hagyjad már magad. Mert te biztos minden mindig hivatalosan és becsületesen csinálsz xD
nov. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7.

Nem mindent, de ezt igen.

nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 ja értem. Tehát amit te csalsz, az rendben van, amit más, az nem.
nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9.

Nem, az enyém sincs rendben. De a te érvelésed is megér egy misét: mivel mások is csalnak, ezért én is nyugodtan tehetem, ez rendben van.

nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!