Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Cukorterhelési eredményeimmel...

Cukorterhelési eredményeimmel kapcsolatban szeretnék véleményeket kérni.?

Figyelt kérdés

Glükóz

0': 5

60' : 7

120' : 4,1

Inzulin

0' : 11

60' : 143

120' : 45

HOMA index : 2,41


Elég lehet ha sportolok, és tudatosan táplálkozom, vagy IR miatt gyógyszerre is szükségem lesz? (megyek majd orvoshoz is)


Köszönöm a segítséget!



dec. 2. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy egész szépen kordában van tartva az értéked.


De majd az orvos megmondja, hogy mi kell meg mi nem.

dec. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 2.5 IR-re, hasonló eredménnyel szedtem Metformint, nagyon sokat segített. Az első időszakban hasmenést okoz, az tény, de utána a közérzetem meg az értékeim is nagyon jók voltak. Nálam az IR súlyos PCOS-t okozott, emiatt kellett, illetve ami súlyfelesleg rajtam volt (6 kiló), azt is szépen helyretette. Én is sportoltam, tartottam a diétát, de nem ment le gyógyszer nélkül.
dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Én azt hittem gond, ha a 120 perces glükóz kisebb, mint az éhgyomri.

Illetve a 60 perces inzulint is nagyon magasnak gondoltam.


2. válaszoló:

Pcos gyanúm sajnos nekem is van, mennem kell hormonvizsgálatra is.

dec. 2. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Nem gond, ha a 120 perces beesik a 0-s alá, csak ugye itt az is fontos, hogy mennyi az inzulin. Neked olyan határon van minden, de orvos függő is, hogy mit fog IR-nek nevezni. Ez egy terheléses vizsgálat, ami ugye azt jelenti, hogy 2 órán keresztül nem ehetsz semmit, a megivott szőlőcukor meg hirtelen nagy inzulin választ vált ki, ezért sokaknak beesik a 120 perces, de ha az inzulin benne van a tartományban, folyamatosan a vércukorhoz képest csökken, akkor nincs gond. Arra kell ilyenkor figyelni, hogy gyakrabban kell enni, lassan felszívódó szénhidrátokat.
dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

Próbálok figyelni, hogy lassan felszívódó szénhidrátot egyek.

A "gyakrabban kell enni" pontosan mit jelent?

Mindenhol azt írják, napi 5 étkezésnek kell lenni, most erre próbálok átállni.

Korábban akár 6-7 alkalommal is ettem, persze kisebb adagokat. (vékony testalkatú vagyok)

dec. 2. 12:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!