Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés tényleg olyan...

Gyomortükrözés tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A háziorvosom beutalt gasztroenterológushoz reflux gyanú és savas panaszok miatt.


Szerintetek sor fog kerülni gyomortükrözésre? Tényleg nagyon rossz? Akinek már volt élménye ebben tudna tippet adni, vagy csak és “élmény” beszámolót?


Előre is köszönöm!



dec. 5. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Én még sosem mertem elmenni a gyomortükrözésre. Engem kb 4 embernek kéne lefognia.


Amugy ez is fajban dől el szerintem.

Beszéltem olyannal aki ugy mesélte el mint élete legrosszabb élményét, más meg azt mondta hogy semmi extra, simán ki lehet bírni.


Amugy van altatásos gyomortükrözés is a magánegészségügyben, kb 100-200 ezerért megcsínálják. Na ott semmi kellemetlent nem érzel, csak háát az pénzbe kerül!

dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem szeretnélek elriasztani, azt tudni kell én a "hisztisebb" azaz a "besz.ribb" változat vagyok.

Nagyon féltem előte is /nem kellett volna/.

Elmagyarázták mit, hogyan csinálnak, de akkorra már kivoltam és ahogy ment lefelé az az izé egyre azt éreztem megfulladok.

Gyorsabban kapkodtam a levegőt, hiba volt, rámszóltak és nyugtattak hogy csak egyenletesen lélegezzem. Mikor már szótfogadtam szinte vége is volt.

Utólag kinevettem magam, mert tényleg csak kellemetlen de nem fájdalmas beavatkozás.

Szóval, nyugi, minden rendben lesz.

dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen jellegű panasznál első körben nem szoktak tükrözni, hacsak nem kifejezetten tükrözést kért a háziorvos. Én kb 10 éve voltam először, feltételezem, azóta nem fejlődött semmit a magyar egészségügy... Nem féltem tőle, meg is lepődtem magamon, de sikerült is megnyugtatnom magamat az internet segítségével: vékony cuccot dugnak le, előtte érzéstelenítés, semmi para.

Na ez a valóságban úgy nézett ki, hogy mentem éhgyomorra, behívtak, feküdjek oldalra, szájpecek, és egy vastagabb csövet érzéstelenítés nélkül szépen ledugtak. Fájdalomérzet amúgy nem volt, közben nyilván öklendeztem, meg büfögtem ahogy pumpálta a levegőt. Utána fájt néhány napig a torkom.

dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha bespriccelnek érzéstelenítővel akkor sem jobb. Ez annak nagyon vacak, akinek a garatreflexe erős. Tehát ha a hátsó fogaddal bíbelődnek és öklendezel akkor gáz lesz. 5-ször tükröztek, csak az első volt bódítás nélkül.
dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ndm nagy dolog, a legrosszabb a torok pár óráig tartó zsibbadása.
dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tényleg elég sz@r tud lenni.


Ha rosszul érzéstelenítenek és éber vagy akkor kínszenvedés, de hamar megvan.

dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
81%

Én a folyamatos gyomorszáji panaszok miatt 2013-ban kerültem gyomortükrözésre.


Nem kellemes, de nem is fájdalmas. A legrosszabb az egészben a folyamatos öklendezési inger volt, amikor tolták lefelé a csövet. Levegőt simán kapsz, mivel a vizsgálat során nem a légutaidat találják be, ha tapasztalt az orvos. Amikor a gyomrodban van a cső, semmit sem érzel. Nálam ott helyben mintavétel is történt, mivel volt egy seb a gyomorfalamon, de azt se éreztem. Amikor felfelé jött a cső, az már nem volt olyan kellemetlen, az utolsó szakaszon öklendeztem egy minimálisat, de hamar abba is maradt. Ne aggódj, ha köpsz fel egy kis vért az esetleges mintavétel után, az teljesen normális.


Az igazat megvallva én is tartottam tőle és most se mennék rá szívesen, halogatnám, ameddig lehet, de akkor már annyira fájt, annyit fogytam, hogy beláttam, miszerint az a pár perc kellemetlenség talán megoldhatja egy éve húzódó problémámat.

dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte véleményeket/ tapasztalatokat!
dec. 10. 12:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!