Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A mentősöknek elő van írva...

A mentősöknek elő van írva hogy minden esetben le kell ellenőrizni hogy nyitva van-e a bejárati kapu/ajtó?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha valaki egyedül van otthon,kihívja őket de addigra összeesik,a mentősöknek minden esetben meg kell arról győződniük hogy nyitva van-e az ajtó/kapu véletlen?És ha nincs?Akkor tűzoltót hívnak vagy egy zárat rapid módon ők is fel tudnak törni ha a zárt ajtó mögött nincs reakció?

dec. 8. 14:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A kérdést azért tettem fel mert milyen tragikomikus lenne már,ha nyitva van az ajtó,és a mentősök azt valószínűsítik hogy zárva van,ezért meg sem próbálnak rányitni,és azért szöszölnek a bejutással adott esetben tűzoltókkal hogy egy nyitott ajtón bejuthassanak:D

Tudom fura elgondolás,de sokszor bizonyos helyzetekben az ember nagyon nyilvánvaló dolgokon is el tud hasalni

dec. 8. 15:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mentősők nem nyithatnak zárat (tűzoltó sem, csak rendőr jelenlétében). A mentőknek az van előírva, hogy ha úgy ítéli meg, hogy a helyszínre bejutás nem biztonságos tűzoltó segítségét kell kérnie. Ez minden esetre igaz. Pl. ha egy lakásban feltételezhető pl. CO mérgezés akkor sem mehet be.
dec. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De azt leellenőrzik hogy az ajtó nyitva van-e?És ha nyitva a bejárati ajtó,bemennek?
dec. 8. 15:16
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Leellenőrizhetik. Ez helyzet függő. Ott eldöntik, hogy mi legyen. Ezért szeretik ha legalább résnyire nyitva van.Mert pl. lehet bent egy kutya vagy bármi ami veszélyes lehet rájuk nézve. A mentő nem veszélyeztetheti a saját testi épségét semmilyen körülmények között. A tűzoltó pedig arra "esküszik fel" (leegyszerűsítve az egész Földön), hogy "akár életem kockáztatásával is...".
dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az már csak szubjektív vélemény hogy aki életekért felelős minden esetben a sajátját is kéne kockáztatni,nem csak a tűzoltónak,rendőrnek,katonának hanem a mentősnek is...Most gondolj bele pont ezen eszmefuttatás nyomán ha valaki azért hal meg,mert egy könyökkel benyomható ajtón nem mer átmenni a mentős,vagy az említetett kutyás példa nyomán,nyitott kertkapun nem mer bemenni mert mivan ha kutya van...

dec. 8. 15:38
 6/11 A kérdező kommentje:
És ott malmozik mire kikecmereg az aki kockáztatja az életét (ugyanannyi pénzért)
dec. 8. 15:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra van a tűzoltó. Nekünk képzésen annyit mondtak: "halott hős, nem hős". Mire megy bárki is, ha van még plusz 2-3 sérült egy helyszínen, mert megsérült a mentő? A tűzoltók eleve más felszerélssel és nagyobb rajban vonulnak. Erre vannak képezve. A mentő feladata az életmentés és a beteg/sérült kórházba juttatása.
dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

"Most gondolj bele pont ezen eszmefuttatás nyomán ha valaki azért hal meg,mert egy könyökkel benyomható ajtón nem mer átmenni a mentős,vagy az említetett kutyás példa nyomán,nyitott kertkapun nem mer bemenni mert mivan ha kutya van..."


És mi van akkor, ha tényleg történik valami a mentössel -az illetö ugyanúgy meghal, csak emellett még a mentös is vagy meghal, vagy hozzá kellene hívni a következö mentöt!

dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

8.

És mi van, ha karambolozik már odaútban? A legtisztább lenne, ha nem is menne soha, akkor biztos nem éri baj. Ilyen hülyeséget. Én nagyon remélem, hogy akár be is törik azt az ajtót és nem ott dekkolnak előtte fél órát, hogy minden betű szerint szabályos legyen.

dec. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ellenőriznék-e, hogy nyitva van az ajtó? Én már többször is hívtam mentőt idős rokonhoz, minden alkalommal megkérdezték, hogy ki tudjuk-e nyitni az ajtót, kaput, vagy kell hívniuk ehhez is embert.
dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!