Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbiákat/frusztrációkat...

Fóbiákat/frusztrációkat hogyan sikerült megszüntetnie annak,akinek van sikerélménye?

Figyelt kérdés

Nálam egy érdekes frusztráció jelent meg az utóbbi időben, ami talán nem is fóbia, csak egy érdekes társítás a félelmek kapcsán..


Rengetegszer jártam úgy, hogy olyan üzletben vásároltam, ahol csak kifelé volt biztonsági kapu, & rendre beriasztott.

Elképesztően kényelmetlen, főleg ha ugyanabban az üzletben nem is egyszer történik.

Általában hordok magammal könyveket, amikre szintén gyakran érzékeny némelyik kapu. De volt már, hogy direkt nem vittem magammal semmi olyan eszközt ami riasztást generálhat, mégis besípolt: pl. sokszor a cipőim miatt, vagy volt egy kabát is. Mindig van/volt valami, amire érzékenységet mutatott a "detektor".


Egy idő után már annyira kényelmetlenül éreztem magam, hogy kialakult egy olyan hatás, hogy amint áthaladtam egy bizti kapun, görcsbe rándult a gyomrom.

Persze az estetek 90%-ban be is sípolt mindig.

Végül azóta nem járok olyan üzletbe többé, ahol bizti kapu van. Legalábbis csakis olyanba, ahol vagy egyáltalán nincs, vagy befelé is van.


Van ötletetek, hogyan lehet megszabadulni ettől a frusztrációtól vagy átalakítani?


Sajnos a riasztás nálam általános, azon nem tudok változtatni (noha sose loptam 😃), de fogadnék, hogy ha meztelenül mennék vásárolni, akkor is beriasztanának a kapuk.. 🙃


Köszönöm a segítséget!:)



2023. júl. 26. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez fóbia, mert irreálisan félsz az adott szituációtól és bekorlátoz az, hogy próbálod elkerülni.

Azt tudom hatásosnak képzelni, hogy edzed magad ezekre a helyzetekre. Csak azért is el jársz ilyen helyekre és megtapasztalod, hogy nem történik semmi. Eleinte talán segithetne, ha valakivel együtt mész

2023. júl. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)


Annyiban nem irreális,hogy eleinte próbálkoztam azzal, hogy lesz, ami lesz, nem leszek görcsös, átmegyek a kapun.., & mi baj történhetne ha be is riaszt.., hiszen nem loptam?! Ergo, nem az én hibám.

Ezt eljátszottam 3-4x,& rendre mindig besípolt (ha nem könyv miatt-mert direkt nem vittem magammal, akkor épp az egyik eladott terméken volt valami, vagy a kabátomon vagx stb.), és végül tényleg elegem lett, onnantól (mivel folyamatosan kudarcélményem volt-szóval reálisan), elkezdett kialakulni rendszeres gyomorgörcs, ha át kellett haladnom egy ilyen kapun.

Ugyan egyszer sem hívtak rám pl. rendőrséget,mivel nem loptam, minden esetben egyéni érzékenység miatt volt a riasztás, de akkor is iszonyat kényelmetlen.


Szóval elképzelésem sincs, hogy lehet jól kezelni ilyen helyzeteket. :/

Hagyjam a bolton kívül a hátizsákom arra alapozva, hogy hátha nem lopják el amíg vásárolok, & legalább átjuthatok a kapun sípolás nélkül? 😃🙃

De mernék fogadni, hogy akkor meg tuti, h valami nem jól lehúzott, ottani termékre riasztana be..

2023. júl. 27. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!