Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Állcsont/állkapocs korrekciós...

Állcsont/állkapocs korrekciós műtét előtt állok, melyik klinikát válasszam?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, szájpadhasadékkal születtem és mandibularis retrognathia-m van, ami azt jelenti, hogy az alsó állkapcsom beljebb helyezkedik el a felső részhez képest, ezáltal van egy kis mélyharapásom is.

A szájpadhasadékom még gyerekkoromban részben megműtötték, de sajnos még mindig van egy kisebb rés.

Általános iskolás korom óta hordtam éjjeli, majd folyamatos fogszabályzót is egészen 2021-ig, amikor is az orvosom úgy döntött már nem akar vele többet foglalkozni. Itt-ott még én is látok apróbb hibákat a fogsoromban, hogy nem egészen tökéletes.

Egy műtét-sorozaton estem volna át (állcsúcs/állkapocs műtét - orrplasztika - szájpadhasadék-zárás ebben a sorrendben), ami azóta se történt meg, főként a covid és az orvosok általi folyamatos halasztások miatt.

A Semmelweis Gyermekgyógyászati klinikájára küldtek. Ott először fogszabályozást, majd állkapocs műtétet javasoltak, ám később arra az álláspontra jutottak, hogy túlságosan bonyolult és alig látható lenne az eredmény. Így az állcsúcs műtétet választottam (ahhoz képest még később is megkérdezték, hogy akkor melyiket szeretném). Készült egy nem túl jó minőségű 3D-s felvétel, ahol nem tetszett az eredmény, végül egy új technológiájú röntgen felvétel is, aminek eredményére körülbelül lassan másfél éve várok, hogy lássam hogyan is nézne ki a műtét után.


Folyamatos keresgélések és ígérgetések után úgy döntöttem szeretnék egy magánklinikára bejelentkezni inkább. Segítségetek kérném, hogy hol végeznek még ilyen jellegű műtéteket? Istenhegyi klinikát néztem, többet nem találtam. Sok dologban bizonytalan vagyok, pl. hogy akkor melyik is lenne jó (állcsúcs vagy állkapocs műtét, implantátum ki van zárva!), menjek el egy fogszabályozó orvoshoz?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



jan. 1. 14:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!