Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan akinek elég volt...

Van olyan akinek elég volt reggel bemenni a kórházba kaparás miatt pedig még nem szült természetes úton?

Figyelt kérdés
Én eddig arra készültem, hogy mivel császárral szültem csak majd ma este kell be feküdni, de aki az időpontot adta reggelre hívott be, hiba lehet vagy van ilyen?

jan. 2. 10:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Mindig reggel hívják be elsőnek az embert, mert lamináriát tesznek fel, azoknak akik nek nem volt hüvelyi szülése. Akár egészségügyi-tehát nem terhes-kaparásnál. De a Missed AB-nál(méhen belüli elhalás ha a terhesség előre haladott volt. És ha az orvosod normális és ismeri ismerte a helyzeted, nagy roitkán emberségből az AB-nél is-de ott csak akkor ha a doki tudta, hogy az első és utolsó ilyened.
jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
laminária=méhszáj tágító és brutál fájdalmas, de mégis jobb mint ha kihagynák, kevésbé sérül a méhszáj.
jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Van, ahol reggel teszik fel.

De méhkaparáshoz (frakcionalt abrasio) nem kell tágítás. Terhességmegszakításhoz kell.

jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is reggelre hívtak be, pedig első terhesség lett volna.

Kaptam lamináriát, de egyáltalán nem volt olyan "brutál fájdalmas", inkább csak kellemetlen.

jan. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

3 "Terhességmegszakításhoz kell."


Meg akkor amikor méhen belül elhalt a magzat, de 8 hetes terhességnél nagyobb.


Korrekt legyél és ne kisstilű.

jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4 Egy totál zárt méhszáj esetén az. Akkor kevésbé, amikor a vetélés már jóideje folyik már és nyiló félben van a méhszájad.


A missed abnál a szervezet nem löki ki az embriót, és a szervezet még terhesként érzékeli a dolgokat, ezért még elhalt terhesség esetén is a HCG szint nő, pedig az embrio már halott. Igy pontos.


Sosem értettem azokat az embereket akik az érdekük miatt simán képesek a kérdezőt félre vezetni és nem a valóságot írják le.

jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4 "laminaria pálcát helyezünk fel a méhnyakba a kíméletes méhszájtágítás érdekében"


És mert a sunyi embert ugye hamarabb utolérik mint a sánta kutyust-olvasgasd bőszen-és tanuld meg a nevét, ha már minuszolsz egy tűpontos írást.

jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4 És tanulj abból, és tanuld meg örökre, hogy más embert nem vezetünk félre:


"A beavatkozás célja: A spontán vetélés során visszamaradt terhességi szövet, illetve az elhalt terhesség kiürítése a

méhűrből.

A beavatkozás technikája: Még nem szült nőknél, akiknél a méhszáj és a nyakcsatorna nem elég tág, esetleg zárt,

amennyiben a vérzés foka engedi, kíméletes méhszájtágítás céljából a műtét előtt Laminaria pálcát (ami a

méhnyakban a nedvesség hatására megduzzad) helyezünk fel. A Laminaria pálca felhelyezése hüvelyi feltárásban,

érzéstelenítés nélkül történik. A méhszájat golyófogóval kifogjuk, majd a Laminaria pálcát felhelyezzük a méhnyakba.

A beteg kérését is figyelembe véve a műtét történhet: rövid intravénás altatásban vagy helyi érzéstelenítésben.

Megfelelően végzett előkészítés (nyugtató tabletta, a húgyhólyag kiürítése) után a terhest műtőasztalra fektetjük, majd

az érzéstelenség beálltát követően végezzük el a műtétet. A 12. terhességi hétnél kisebb terhesség megszakadása

esetén, már szült nőknél a hüvelyt fertőtlenítő oldattal dezinficiáljuk, a méhűrt megszondázzuk, majd a méhnyakat

fémpálcákkal (Hegar pálcákkal) feltágítjuk, a méhűrt kiürítjük a műtéti szituációtól és a bennmaradt

szövetmennyiségtől függően vákuum szívóval és/vagy küret-kanállal, a kaparékot szövettani vizsgálatra küldjük. "

jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4 "Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály

Osztályvezető főorvos: Dr. Belics Zorán PhD

1204 Budapest, Köves út 1. Telefon: (06) 1 289 6323

A SZÓBELI TÁJÉKOZTATÁST KIEGÉSZÍTŐ BETEGTÁJÉKOZTATÓ ÉS

BELEEGYEZŐ NYILATKOZAT"


Az info pontos helye, meg itt van:


[link]


Útálom a becstelenséget.

jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen. Reggel bementem, délután hazamentem (kísérővel).
jan. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!