Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a betegszabadsá...

Mi a különbség a betegszabadság és a táppénz között?

Figyelt kérdés

Jelen esetben megbetegedtem, így sajnos január 3-án nem tudtam dolgozni menni, táppénzre írt a doki, de sajnos hosszabbítani kellesz, mert még rosszabbul vagyok.

Ezek a napok betegszabadságnak vagy rendes táppénznek számít?

Illetve ez bele esik a 15napba, amit elvileg az állam fizet rendes összegben?


jan. 4. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
jan. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Betegszabadság nincsen,csak táppénzes állomány .Ebből az első 15 napját a munkáltató fizeti.Utána már minden 1 es napot a TB.Nyugdijba menetelkor ezeket a munkanapokat összeszámolják,és levonják a ténylegesen elvégzett munka napokból.Ezekre a napokra már kaptál ellátást.2 x nem fizetnek.

Nem érdemes minden aprósággal kiíratni magunkat.

jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor beteg vagy azt mindig úgy hívják hogy az orvos betegállományba tesz.

A munkahelyeden az év első 15 nap betegállománya a betegszabadság. Ekkor a fizetésed 70 százalékát kapod ezekre a napokra.

A 16. betegséges naptól az évben pedig táppénzen vagy. Ilyenkor a fizetésed 60 százalekát kapod meg azokra a napokra.


Ezt mindet a köznyelvben táppénznek hívják, ezt ne zavars ossze. Mind a betegallomanyt, mind a betegszabadsagot, mind a tappenzt tapenznek szoktak hivni a mindennapokban. De a jelentos resze az amit fentebb leirtam. Most amig nem ered el a 15 napot addig ez mind betegszabadsag lesz. Neked csak annyi lesz a dolgod hogy a doki altal adott papirt (betegallomany, keresokeptelenseg igazolasa, tappenzes papur stb de teljesen mindegy hogy hivod) majd beadod a munkahelyedre. Ok automatikusan ezt kiszamoljak hogy ez neked most betegszabadsag es nem tappenz es a munkahely fogja tudni hogy ezekre a napokra a 70 szazalekos bert kapod

jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!
jan. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!