Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a betegszabadsá...

Belbolyhocska kérdése:

Mi a különbség a betegszabadság és a táppénz között?

Figyelt kérdés
Sose voltam még táppénzen, jelenleg Br. 108.000ft-ra vagyok bejelentve, de 90.000ft-ot kapok kézbe. 4 napról lenne valószínűleg szó.

2014. nov. 15. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Betegszabadság az a kivehető szabadságaidra érvényes tehát ha rosszul vagy pl megy a hasad vagy más olyan bajod van amit kiheversz 1 nap alatt akkor betelefonálsz hogy baj van akkor szabadságra megy rá, a táppénz meg az amit az orvos igazol hogy gyógyulás miatt vagy otthon ilyenkor nem a te szabadságaidra megy rá, de kevesebb pénzt kapsz a betegszabadság meg olyan mintha simán szabira mennél kilesz fizetve rendesen és ennyi.
2014. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A betegszabadsag fetetelei ugyanazok, mint a tappenzze, tehat ugyanugy az orvos fog kiirni es tappenzes papirt kapsz igazolaskent. Osszege magasabb, mint a tappenze es 100%ban a munkaltato fizeti. Evi 15 nap "jar" , de ez nem ugy ertelmezendo, hogy ki kel adni, mint a rendes szabadsagot, csak betegsegre jar, ahogy irtam, tappenzes papirral. A 15 nap lejarta utan jon a rendes tappenz, ennek osszege alacsonyabb es csak egy reszet fizeti a munkaltato, a tobbit az OEP fizeti.
2014. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fogalmad nincs, hogy mirol beszelsz, miert szolsz hozza a kerdeshez, elso?
2014. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha csak 4 napot vagyok itthon betegség miatt, az betegszabadság, és nem postán kapom meg a pénzem, hanem kézbe?
2014. nov. 15. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben az orvos ad neked errol a negy naprol tappenzes papirt es te leadod a munkaltatodnak, akkor a kovetkezo havi fizetesednel a berlapon fel lesz tuntetve, hogy 4 nap betegszabadsagon voltal es ennyivel kevesebb lesz a munkabered.
2014. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2014. nov. 15. 14:33
 7/7 anonim válasza:
Ha négy napig betegszabadságon van, úgy arra a négy napra járó fizetés minimum 70%-át kifizetik. Több is lehet, ez a munkáltatózól függ, kevesebb nem.
jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!