Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha van üzemorvosom, kell...

Ha van üzemorvosom, kell ugyanúgy háziorvos is?

Figyelt kérdés

Szlovákiából költöztem Magyarországra. Eddig ott csak háziorvosom volt és ha szerettem volna valamilyen orvoshoz menni, akkor mentem a háziorvosomhoz kérni egy papírt, amivel mehettem tovább ahhoz az orvoshoz, akihez kellett.

Itt viszont a munkámnak köszönhetően van üzemorvosom, így elég csak ő? vagy kell külön egy háziorvos is?


szeretnék nőgyógyászhoz menni, viszont nem tudom, hogy hogyan jussak oda el.

Még sosem voltam nőgyógyásznál.



jan. 7. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell, hogy legyen háziorvosod. Az üzemorvos hatóköre korlátozott.
jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz a körzeti rendelőben bejelentkezel és annyi.

Kell háziorvos is neked. Ahol be vagy jelentkezve lakni, ott megkeresed a te körzetedet és bejelentkezel a körzeti háziorvoshoz.

Sok szakrendelésnél szükség van a háziorvos beutalójára.

jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és mi szerint keressek háziorvost?

egyáltalán hogy kell? felhívok egyet és megkérem, hogy legyen a háziorvosom?:D

kell segítség:(

jan. 7. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Jellemzően körzetekhez vannak rendelve a háziorvosok. Nézz utána, hogy ahol te laksz, ki a körzeti orvos, és jelentkezz be nála! Ha esetleg valamiért mégsem hozzá tartoznál, majd továbbirányítanak ott a megfelelő helyre.
jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Körzetekre, utcákra le van osztva ki a háziorvos, ezt akár az önkormányzati honlapon, vagy google-ban rákeresve, kerület honlapon, stb. megtalálod.
jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint válaszokban már szerepel, szükség van választott háziorvosra.


A lakóhelycímet, vagy tartózkodási hely címet ellátó háziorvos köteles elfogadni a jelentkezést, ha valaki bármilyen okból más háziorvost szeretne választani, akkor a megkeresett háziorvos eldöntheti, hogy elfogadja-e a jelentkezését, vagy sem.

Személyazonosításra alkalmas igazolvány (Magyarországon ilyen a személyazonosító igazolvány, a vezetői engedély és az útlevél is), lakcím igazolvány és a társadalombiztosítási azonosító jelet tartalmazó Hatósági bizonyítvány (TAJ kártya) szükséges hozzá.


A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő közli a szerződött háziorvosok adatait, ide kattintással érhető el: [link]

• A H̲á̲z̲i̲o̲r̲v̲o̲s̲i̲ ̲s̲z̲o̲l̲g̲á̲l̲a̲t̲o̲k̲ linkre kattintva megnyílik a lista. Ennek az a hátránya, hogy csak a házorvosok székhely településeit tartalmazza, nincs benne, hogy milyen más egyéb területeket látnak el.

• A H̲á̲z̲i̲o̲r̲v̲o̲s̲i̲ ̲s̲z̲o̲l̲g̲á̲l̲a̲t̲o̲k̲,̲ ̲s̲z̲ű̲r̲h̲e̲t̲ő̲ ̲t̲á̲b̲l̲á̲z̲a̲t̲ linkre kattintva Excel táblázat töltődik le, ebben az ellátandó települések, területek is szerepelnek, azokra is lehet keresni, szűrni.

jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van magyarországi biztosításod? Ha nincs, államközi szerződés szerint látnak el a szlovák biztosításra. De azzal nem lesz itt háziorvosod, marad az otthoni.
jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!