Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hányós, hasmenéses vírussal...

Hányós, hasmenéses vírussal háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkaptam ezt a hányós, hasmenéses vírust. Holnap van háziorvos viszont fogadni fog? Félek, hogy elküld covidra hivatkozva.


dec. 26. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Miert ne fogadna? Amugy ha nem vagy biztos hivd fel elotte
dec. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Tudja szösz, én el sem mernék indulni. Mást sem akarnék megfertőzni, másrészt folyamatosan azon görcsölnék, hogy hirtelen elkap a késztetés, és baleset fog érni.

Felhívnám, hogy mi a szitu, és a) vagy kivennék pár nap szabit b) kiíratnám magam táppénzre (ha suliba jársz még akkor egyértelműen orvosi igazolás), egyébként meg sok folyadék, sós vízben főtt krumpli, háztartási keksz, vagy pirítós.

Jobbulást!

dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Az a baj, hogy egyetemista vagyok és jelenleg 2 nehéz vizsgára is kéne készülni.. így nem igazán fér bele az, hogy több napig lábadozzak :(

dec. 26. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
De mégis mi a töknek mész háziorvoshoz? Mit tud veled csinálni, amit magadtól nem? Sok folyadék, diéta, tejtermékek kerülése, ORS por, széntabletta vagy Tasectan vagy egyéb vény nélkül kapható cucc a hasmenésre. Ezzel tök felesleges orvoshoz rohangálni.
dec. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a háziorvos nem fogad fertőző betegeket kb 3 éve,mióta covid van. Telefonálni kell, elmondani mi a gond és ha ad rá gyógyszert, felírja a felhőbe. Nem tudom, ez máshol is bevett gyakorlat-e. Szerintem ne indulj el, telefonon ugyanazt fogja elmondani,mint amit személyesen mondana, inkább pihenj! Jobbulást!
dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vizsga ide vagy oda, jobban jársz,ha fekszel és kipihened. Ne menj be a dokihoz, egyrészt semmi értelme, másrészt ne add tovább a betegséget senkinek. Csörögj rá, telefonon is tud segíteni.
dec. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Soha életemben nem mentem hányás hasmenés miatt orvoshoz. Ha kell igazolás, felhívod és ír egyet. Jobbulast.
dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
83%
Egy telefon, meghallgatja a tüneteket, és ajánl valamit a tünetekre amit magad is használnál. Egy nap pihenés után talán erősebb leszel a tanuláshoz. Vagy már holnap, ha pihensz ma éjjel eleget
dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen feleslegesen mennél orvoshoz, nem fog tudni érdemben segíteni, főleg nem a lábadozást megrövidíteni. A hányás/hasmenés kb. 24 óra alatt el fog múlni magától, vény nélkül kapható szerekkel enyhítheted a tüneteket. A hasmenés ha nem múlik széntablettát vegyél, ne másfajta hasfogót, hogy a kórokozók távozni tudjanak, a hányingeren hideg kóla, gyömbértea szokott segíteni. Folyadékot vigyél be, óvatosan, először csak egy-két kortyot, ha újra kihányod akkor várjál a hányás után 1 órát, ha még úgy is, akkor 2 órát. Sós vízben főtt krumplit, üres, zsiradék nélkül készült rizst, sós kekszeket/ropit próbálj meg óvatosan enni, pár falatot csak, zsírosat ne. Pihenj, aludj ha tudsz, hogy minél gyorsabban tanulásképes legyen újra az agyad.
dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!