Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosi szakterület,...

Milyen orvosi szakterület, illetve milyen betegellátáson kívüli orvosi diplomával végezthető munka mellett lehet jó magánélet?

Figyelt kérdés

Orvostanhallgató vagyok és kíváncsi lennék ilyen területekre :)


Tudom, tudom, ne az alapján válasszak, hogy miben lehet jó a magánélet. Ilyen tanácsot olvastam már, de engem mégis érdekelne, hiszen egyrészt miért ne választhatnék olyat, ami illik IS hozzám, és "kényelmes" is, másrészt pedig tájékozódni is előnyös :D


Úgy gondolom, nem kötelező senkinek a karrierére fektetni a legnagyobb hangsúlyt, én sem szeretném ezt tenni, viszont az orvosi kompetencia megszerzése nagyon fontos számomra.


Jelenleg ilyen béna fél-információim vannak, amiket nem tudok biztosra (pl. bőrgyógy magánban tök nyugis, főleg a kozmetológia, normális időbeosztás, napi 8 óra hétfőtől péntekig és ennyi). Ilyen esetleges tévhitek kijavítása miatt is érdeklődnék :)


Ezekért szeretnék tájékozódni, hogy milyen olyan lehetőségek vannak, amelyek mellett teljes magánéletem lehet.


Kérlek, aki tud valamit a témáról, meséljen! Köszönöm :)



jan. 14. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakrendelőben bármi. Fix munkaidő, ügyelet nincs. Mondjuk, jó unalmas lehet.
jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Maganorvoskent minden létező területén te osztod be a saját idődet
jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz? Ne ügyelj? Ne legyél hétvégén beosztva?

Van már társad? Ő mit dolgozik ( majd?)

Számos variáció létezik, de amíg nincs szakvizsgád valamiből, nem leszel a magad ura.

Ha sürgős a dolog, akkor egy háziorvosi szakképzést ajánlanék.

jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem sürgős, preklinikumban vagyok. Azért is vagyok egyelőre alulinformált. :)


Arra gondolok elsősorban, hogy normál munkaidős munka (hétfő-péntek, 40 óra) jellemző lehet e. Meg hogy ez hogy is van pontosan, magánintézményekben, vagy járóbeteg rendelőkben ez úgy néz-e ki, mint a legtöbb munkahelyen, fix munkaidővel.


Persze a szakvizsga megszerzéséig ismerem kb a menetet, és azt a pár évet szívesen rá is szánom.


Csak hosszútávon érdekel elsősorban, hogy szakorvosként hol lehet a nyugodtabban elhelyezkedni. Pl gondolom sürgin, traumán nyilván nem lehetséges.

Bőrgyógyászat, szemészet, rehab (főleg mozgásszervi vagy sport rehab, ilyesmi), háziorvos, esetleg valami speciálisabb területe a nőgyógynak (mondjuk meddőségi esetleg), stb... Ilyenek most úgy élnek a fejemben, hogy szakvizsga után van lehetőség.


Van férjem, mérnök (normál munkaidős munkával), ezért hozzá is szeretnék igazodni.

jan. 14. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha jó vagy, kutatóorvos is lehetsz.
jan. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyen keresgélsz. Reumatológia, labordiagnosztika, iskolaorvoslás, foglalkozás egészségügy is lehet még.
jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 Mert a kutatoorvos olyan nyugis? :DD En soha nem mennek abba az iranyba, tekintve a PhD hallgatok leterheltseget + az orult publikacios kenyszert az egesz kutatoi eletpalya alatt. Es meg az egyetemistakkal is foglalkozni pluszban...
jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nem csak szakterület függő, hanem függ a munkahelyedtől és a főnöködtől is. Nyilván vannak nem ügyelős részlegek, vannak sokat ügyelősök. De pl klinikákon oktatnod kell, phd-zni, vállalni plusz feladatokat, akár gyes alatt is. Kisebb kórházban ez nem annyira jellemző. Az én főnököm pl simán belement a kisgyerekeseknél, hogy ne ügyeljenek, ha volt elég orvos, akit be lehetett osztani.

Függ a férjedtől is, mennyire segít otthon, képes-e ellátni mindent, ha te ügyelsz esetleg.

Szakterületet inkább aszerint válassz, hogy mi áll hozzád közel, különben csak fapofával nézed a betegeket, hogy minek jött ez ide. Ha szereted a szakodat, akkor élvezni fogod a munkád és az meglátszik az ellátás minőségén is. A kórházban én maximálisan orvos vagyok és jól érzem magam, de fél 4től nem veszem fel a telefont és csak a gyerekekkel foglalkozom.

jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
jan. 23. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!