Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz az, hogy traumatológiai...

Igaz az, hogy traumatológiai műtétet csak egyesével fizet ki az OEP, és egyszerre kettőt nem lehet?

Figyelt kérdés

Pontosan a helyzet:


Egy lábamon a térdet is és a bokámat is műteni kell, baleset miatt mindkettő roncsolódott, tört, szakadt, lényeg, hogy a műtét egyértelmű.


Csak az a nagy kérdés, hogy tényleg egyesével kell megcsinálni őket és nem lehet egy kalap alatt finanszírozási okokból?


Mert mégse mindegy, hogy kétszer annyi idő megy el, míg megvárom az egyikből való felépülést, visszaerősödést, és akkor jöhet a másik vagy egyszerre megvan a kettő.


Orvosilag azt mondják, lehetne, hiszen az a lábam úgyis kb egyforma időre esik ki, és kb egyforma idő megy el regenerációra, gyógytornára.


Viszont az nekem meg mégse mindegy, hogy kétszer kell menni műtétre na meg kétszer annyi időt vesztek.

Egyik esetben most beütemeznek májusra és pl októberre már kb jól lennék, de ha csak külön lehet, akkor majd az októberi kontrollon ütemeznek be jövő februárra, azaz talán 2025 nyarára leszek kész.


Mi az igazság ebből? Valaki, aki otthon van a témában elmagyarázná? Mert két orvos kétfélét mond, és így nehéz mit gondolnom.

Megköszönném!



jan. 16. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Itt nálad tutira veszem, hogy orvos szakmai megítélés van, nem finanszírozási, A trauma sebészet eleve más kategória.
jan. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ, de az a baj, hogy pont olyan orvos műt, aki bokát és térdet is szokott, csak mikor rákérdeztem, hogy miért nem csinálja a kettőt egyszerre, akkor az volt a válasz, hogy mert a TB nem fizeti ki, ha egyszerre csinál kettőt :(


és az a bajom, hogy 2020 óta, azaz 4 éve torlódnak a műtétek, volt egy balesetem, már túl vagyok hármon, na de olyan mértékben legyengültem, hogy én nem tudok még 2 évet feküdni és várni, mert tényleg rámegyek már. ezért szeretném a kettőt együtt (a lábaimon felére csökkent az izomzat, mivel nem tudok semmit sportolni, előtte pedig napi szinten űztem ... most meg ha csak rá állok, már fáj nagyon, így tehetetlen vagyok, és szeretnék 1 évet megspórólni úgymond)

jan. 18. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!