Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha cukrot nem nézek, akkor...

Ha cukrot nem nézek, akkor reggelizhetek vérvétel előtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék kényelmesen megreggelizni indulás előtt, cukrot nem fogok nézni. Más paramétert befolyásol az étkezés?

jan. 17. 18:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem ajánlom, ha már vérvételre mész akkor legyen teljes a lelet és ne befolyásolja semmi, különben semmi értelme.
jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Egy nagy rutint fogok kérni, olyan helyre megyek, ahol pluszba fizetni kell, mert a TB-ről inkább nem mondok semmit... így nekem van lehetőségem összeválogatni, milyen vérvizsgálatokat kérek, a vércukrot feleslegesnek tartom, nem is fizetem ki és jelezni fogom, hogy azt ne nézzenek.
jan. 17. 19:08
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok mindent befolyásol, szóval ne egyél előtte. A sok zsírsejt akadályozza vagy akár félreviheti az eredményeket. Cukorral mi bajod amúgy?
jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Értem, akkor nem eszem. Csak félek úgy elindulni itthonról, nehogy rosszul legyek.

Nincs bajom a cukorral, csak nem akarom kifizetni.

jan. 17. 19:54
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ja, értem, ez a te döntésed természetesen, csak szinte sehol így nem fogadják el, bár nem tudom mire kell.

A lényege ennek az, hogy otthonról úgy indulj el, hogy sok vizet kell inni, az növeli az állóképességet és akkor nem leszel rosszul, de vigyél magaddal valami ennivalót, hogy utána rögtön tudj enni valamit.

jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy elfogadják, mivel csak saját célra készítem. Alakos elemek, ionok, süllyedés, CRP, vas, hemoglobin, GOT, GPT, GFR és D-vitamin érdekel.

Hamarosan felsőfokú végzettségem lesz, így szerencsére munkahelyeket illetően sehová nem kell majd beszolgáltatnom vércukor eredményt. Nagymamám cukorbeteg volt, édesanyám cukorbeteg. Nem hiányzik még egy cukros a családba.

jan. 17. 20:25
 7/24 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni a labort vagy a beutaló orvost, hogy éhgyomri vagy sem. Vannak olyan értékek, amiket befolyásol, van, amit nem. Ha te rakod össze telefonálj oda és kérdezd meg. Vizet ihatsz, és vigyél is magaddal + egy banánt vagy szendvicset vagy péksütit, hogy utána rögtön tudj enni. Korai időpontra menj, hogy minél kevesebb ideig kelljen éhezned.


Viszont a 6-os kommented utolsó mondata totál idiótaság, már ne haragudj. Egyrészt lehet ugyan hajlamod rá, de a 2-es típusú diabétesz elsősorban életmód miatt alakul ki. Másrészt ha bármi bajod van, ami miatt felmerül, úgyis fognak kérni éhgyomri cukrot, sőt akár terhelésest is. Attól, hogy nem nézeted meg lehetsz beteg, sokkal jobb ha korán kiderül, diétával, életmódváltással akár gyógyszer nélkül is karbantartható, viszont a kezeletlen cukorbetegség hosszútávon súlyos problémákat okoz.

jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon félek a lehetséges eredménytől, így nem merem megcsináltatni, inkább nem akarom látni. Meg ne kerüljön már fel rólam diabéteszes diagnózis.
jan. 17. 21:11
 9/24 anonim ***** válasza:
Diplomás létedre ez elég korlátolt hozzáállás, de hát te tudod. Gondolom anyád sem huszonévesen lett cukorbeteg, hanem az életmódja miatt, később. Hova ne kerüljön fel rólad diabéteszes diagnózis? Inkább halj meg 50-60 évesen a kezeletlen cukorbetegség szövődményei miatt?
jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Miért kerülne fel rólad diabéteszes diagnózis, ha magas a cukrod? Labor ilyet nem tesz meg, amúgy meg ha magas a cukor sok ideje, akkor a vesefunkción is meg fog látszódni, mert ugye GFR-t kérni akarsz, ahhoz meg kell kreatinin is, ha meg nem nagyon magas, akkor diétával kordában lehet tartani.
jan. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!