Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha holnap reggel 6kor megyek...

Ha holnap reggel 6kor megyek vérvételre meddig szabad enni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy aznap reggel semmit csak vizet inni,de ma este meddig lehet?

Ilyenkor mindig rám jön az édesség utáni vágy és úgy ennék valamit.

De ma már ettem csokit, és pont endokrinológiára viszem a leletet, IR gyanú miatt úgyhogy nem lenne szerencsés még estére becsokizni.


Egyébként mindig 5,7 - 5,8 a cukrom ,mert nagyon rettegek is a vérvételtől és az is emelni, de egyébként is magasabb.


jan. 18. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Reggel nem kell ,inni lehet .
jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

10-12 órával a vérvétel előtt ne egyél, azaz ma este 8-tól már ne.


Csokit annyira nem jó ötlet, inkább ne kockáztatnék.

jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

6 órávala vérvétel előtt már ne egyél


Gondolom éjjel nem akarsz enni.Éjjel aludniu kell nem enni:)

jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem 10 órát mondtak legutobb. Szoval most ehetsz valami konnyut. Sovanyat, kevesbe rostosat
jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bírom, hogy valahol 6 órát írnak, valahol 8, máshol 10-12 aztán döntse el az ember?!


20.35-kör fejeztem be a vacsorát.

Szénhidrát csökkentett kenyér, light sajt, csirkemell, paprika volt a menü.

Nagyon éhes voltam már. Sajnos pont úgy jött ki a nap, hogy egésznap nem jól ettem...


Csoki is csak utána jutott eszembe, miután megettem, hogy nem kellett volna, de egyébként is szoktam enni, tehát így szerintem legalább az eredmény nem lesz fals.

jan. 18. 23:59
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért, de mia retekért kell olyan későn vacsorázni?


Nagyon nem egészséges lefekvés előtt 3 órán belül kajálni.


Sterinted akik reggel mennek vérvételre azok mind koplalnak előtte 1-2 napig?


Nem

Másnap este esznek kb 6 órakor, aztán másnap reggel felkellnek elmennek a laborba, azt utána reggelioznek.

Mi ebbena bonyolult???

jan. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pl. te este 8kor eszel kb., lefekszel 10kor, akkor az alatt az idő alatt a cukor, kaja lebomlik, éjszaka más az emésztés, nem ugyanúgy működik,ezért kell ennek idő. Elmész reggel 6ra, akkor az 10 óra, ennyi, nem kell ezt túlragozni. Amúgy meg IR-hez úgyis terheléses kell majd, éhomi cukor meg lesz amennyi lesz.
jan. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6:

Te már csak tudod, hogy én mi a fenét csináltam egésznap???

Ha annyira érdekel egész nap anyámat kísérgettem a kórházba, ahol maszkban kell lenni, meg egyébként sem volt gusztusom enni.

Leírtam, hogy úgy jött össze a nap, h egész nap nem nagyon ettem.

18: órakkor ettem meg 1 tányér főzeléket, meg 2 virslit. Utána még megéheztem 20.35-kot fejeztem be a 2 szendvicset, ha annyira érdekel, hogy "mi a retekért".

Ha én is egész nap itthon lehettem volna, meg úgy beoszhattam volna az időmet,én is tudtam volna egésznap enni -.-"


7:

Nem fekszem le 10-kor éjfélkor meg hajnal 1kor fekszem le, mivel még dolgoztam a laptopon, de az előző hozzászóló is tudja, hogy én mikor fekszem le, meg miért vacsorázok későn. Egyek 6-kor. Gyanítom, hogy ő 10-kor már rég húzza a lóbőrt, én pedig éjfél után fekszem le.


Egyáltalán nem kell terheléses. Csak tudom már milyen beutalóm van. Szerinted IR-hez minden alkalommal kell terheléses labor? Hát nem. 2022-ben 1x voltam olyanon, azóta mindig csak sima vérvételre küldenek.

jan. 19. 08:09
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Normális dolgozni járó emberek 10 körül alszanak, ugyanis reggel kellni kell.

Nem én ülök egésznap otthon hanem te kedves kérdező:D

jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
#8:IR-hez mindig kell terheléses, de ha nemrég volt, akkor az jó lesz most is, de azt ugye nem tudtuk. Nekem mindegy mikor fekszel le, amit írtam csak példa volt, de ezt természetesen hozzáigazítod a te rutinodhoz. Viszont azt vedd figyelembe, hogy egy éhomi cukor érték torz képed adhat, ha te 12-kor vagy hajnal 1-kor fekszel le és 6-ra meg már mész vérvételre, de reméljük minden rendben lesz.
jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!