Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magánrendelésben mennyivel...

A magánrendelésben mennyivel rendesebb ugyanaz az orvos, mint egy állami rendelésen?

Figyelt kérdés

Vastagbél tükrözésre keresek orvost, ami elég kényes és sajnos kiszolgáltatott helyzet. Tudom ők már sokat láttak, és ez a munkájuk, de első tükrözés és egy olyan személynek lesz akinek egyébként is sok betegsége van. Azért gondoltunk a magánra, mert akinek lesz sok alapbetegsége van, és hogy jobban figyeljenek rá. Megnéztem a magánorvosokat és ugyanazok rendelnek magánban, mint akik az államiban. 1 + fő van magánban, aki államiban nincs és van 1 orvos aki államiban van és magánban nincs. 3 orvos van aki mindkettőben egyaránt dolgozik.


Ma voltunk az államiban és ott hallottam, hogy az aszisztens kérdezte a betegeket, hogy melyik orvoshoz ragaszkodnak, tehát még válaszhattak is orvost. Nekünk csak mondott egy időpontot, nagy izgalmamba elfelejtettem kérdezni, hogy mégis ki csinálná a vizsgálatot, de addig még telefon rákérdezék.


Ami különbség, hogy magánban van altatás, államiban csak bódítás.

Abban sem vagyok biztos, hogy akinek lesz lehet e altatás, mert sok gyógyszert szed és sok meglévő betegsége is van, ezért hajlunk jobban a magán vizsgálat felé. Nem olcsó mert 100 e Ft. Mondanám, hogy legyen állami hisz ugyanazok az orvosok (is)) dolgoznak mindkettőben, de pont akit nagyon dicsértek ő csak magánban van, viszont a másik 3 orvos aki mindkettőben dolgozik róluk is jókat hallottam.


1. Nem tudom egyrészt, hogy magán v állami

2. Másrészt hogy bódítás, vagy altatás.

3. Ha telefon megkérdezem, hogy a kapott időpontban ki csinálja a vizsgálatot azt megmondják? mert tényleg elfelejtettem ijedségemben megkérdezni


jan. 20. 01:19
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

1: Abból a szempontból jobb a magán, hogy ott ha még ugyanaz az orvos is van, a felszereltség, a körülmények jobbak, várakozni nem kell annyit, kedvesebbek, nem annyira frusztráltak. Természetesen azért vannak olyan orvosok, akik nem tudnak kibújni a bőrükből, személyiség függő is.

2: Ezt nektek kell megválasztani, de szerintem az altatás sem teljes altatás, csak egy mélyebb bódítás, mert pl államiban a bódítás az az, hogy kapsz egy-két nyugtatót és ennyi, az vagy hat vagy nem, mindenkire más hatással van, de a fájdalmat nem nyomja el.

3: Természetesen megkérdezheted és nem is baj az, ha tisztában van vele a beteg ki lesz az orvosa, ez szerintem inkább pozitívum.

jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyilván pénzé hogy ez neki plusz egy kis maszek de erre semmi szükség nemlenne mehetne a borzasztó tisztánlátó magyarnép állami dokihoz is ha aza kedves urak ott a duna mellet a parlamentiek nem a felesleges futball stadionokra szorták volna el azt cseppecske pár 10 milliárdocskát talán akkor még lenne több orvos meg épolonő is !
jan. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32 stadion épült 2010 és 2020 között ebből azért nemiskérdés hogy milyen jó is lehetett volna az egészségügy!
jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
#2:Teljesen egyetértek. Ma már egy bakeriális húgyúti fertőzéssel több mint egy hónap az előjegyzés.
jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy akár több is lehet egyik ismerősömnek koponya ct re volt időpontja és ez olyan szeptember környékén volt és januárra kapott időpontot.
jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szakmai felkészültség nem attól függ, hogy állami vagy magánrendelésről van-e szó.
jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1

1: Olyat is hallottam már, hogy UGYANOTT végzi a műtétet, tehát az állami kórházban, csak a magánban van egy rendelő, ahol foglalkoznak is a beteggel, jó sok pénzért. De az a sok eszköz csak a kórházban van kialakítva és a magánrendelőben nincs, de ugyanaz az orvos végzi a magánban is és államiban is


Államiban egyébként 31-re adtak időpontot, amin meg is lepődtem, viszonylag elég korán. Lehet, hogy még hamarabb is mint a magán, mivel oda kell 1 konzultációs időpont, kell 1 altató orvosos időpont, meg kell maga a vizsgálat időpontja. Altatásban sehol semmi, nem tudtunk beszélni senkivel, az asszisztens a kezembe nyomta az időpontot, hogy akkor ekkor és ekkor kell jönni a vizsgálatra és ennyi slussz passz


3:

Persze, csak a nagy kapkodásba, rohanásba nem kérdeztem meg hirtelen és telefonon nem tudom kiadják e úgy, hogy nem én leszek akit vizsgálnak, hanem anyukám de ő nem tudja felhívni őket és nem is leszünk egy városban, hogy jelezze, hogy itt van mellettem


2:Oké, hogy nekünk kell megválasztani, rajtunk van a felelősség de mi nem vagyunk orvosok, nem értünk hozzá. Hiába szeretnénk mi az altatást, ha beteg emberről van szó, aki több gyógyszert szed, honnan tudjuk mi azt, hogy mennyire kompatibilis a gyógyszereivel?

Ezért lesz sajnos a magán ami +100 ezer Ft-tal több mert hiába ugyanaz az orvos és ugyanott (a kórházban) végzi a műtétet, ha szóban nem állnak az emberrel amíg nem fizetsz...

Ennyi a különbség, hogy magánban van altatás, meg talán magánban tudsz valakivel beszélni, hogy be lehet e vállalni az altatást, de akkor is aláíratnak vele egy papírt, hogy a felelősség rajtad legyen, holott nem te vagy az orvos, honnan kéne tudnod mit lehet és mit nem....

jan. 20. 22:41
 8/11 A kérdező kommentje:

"Altatásban sehol semmi, nem tudtunk beszélni senkivel, az asszisztens a kezembe nyomta az időpontot, hogy akkor ekkor és ekkor kell jönni a vizsgálatra és ennyi slussz passz "


Államiban* nem altatásban valamiért átírta ... (és a sorrendet is megfordította)

jan. 20. 22:44
 9/11 A kérdező kommentje:

#2

Igen ám,csak ezzel nem tudunk mit csinálni sajnos.

Ha az anyukádról van szó, amikor talán baj is lehet h a vastagbél szűrés tesztje pozitív, ott akkor azért eléggé be vagy parázva és kifizeted, ha a föld alól is kell előteremteni

jan. 20. 22:46
 10/11 A kérdező kommentje:

#4

Nem mindenhol,

01.19.-én voltunk és jan 31-re van az államiba az időpont

Ezért is vagyok gondban, hogy lehet a magán később lenne mert kell 1 konzultációs időpont, talán kell egy altatós orvosos időpont, hogy kehet e altatni ... és még utána egy vizsgálat időpont

jan. 20. 22:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!