Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magánrendelésben mennyivel...

A magánrendelésben mennyivel rendesebb ugyanaz az orvos, mint egy állami rendelésen?

Figyelt kérdés

Vastagbél tükrözésre keresek orvost, ami elég kényes és sajnos kiszolgáltatott helyzet. Tudom ők már sokat láttak, és ez a munkájuk, de első tükrözés és egy olyan személynek lesz akinek egyébként is sok betegsége van. Azért gondoltunk a magánra, mert akinek lesz sok alapbetegsége van, és hogy jobban figyeljenek rá. Megnéztem a magánorvosokat és ugyanazok rendelnek magánban, mint akik az államiban. 1 + fő van magánban, aki államiban nincs és van 1 orvos aki államiban van és magánban nincs. 3 orvos van aki mindkettőben egyaránt dolgozik.


Ma voltunk az államiban és ott hallottam, hogy az aszisztens kérdezte a betegeket, hogy melyik orvoshoz ragaszkodnak, tehát még válaszhattak is orvost. Nekünk csak mondott egy időpontot, nagy izgalmamba elfelejtettem kérdezni, hogy mégis ki csinálná a vizsgálatot, de addig még telefon rákérdezék.


Ami különbség, hogy magánban van altatás, államiban csak bódítás.

Abban sem vagyok biztos, hogy akinek lesz lehet e altatás, mert sok gyógyszert szed és sok meglévő betegsége is van, ezért hajlunk jobban a magán vizsgálat felé. Nem olcsó mert 100 e Ft. Mondanám, hogy legyen állami hisz ugyanazok az orvosok (is)) dolgoznak mindkettőben, de pont akit nagyon dicsértek ő csak magánban van, viszont a másik 3 orvos aki mindkettőben dolgozik róluk is jókat hallottam.


1. Nem tudom egyrészt, hogy magán v állami

2. Másrészt hogy bódítás, vagy altatás.

3. Ha telefon megkérdezem, hogy a kapott időpontban ki csinálja a vizsgálatot azt megmondják? mert tényleg elfelejtettem ijedségemben megkérdezni


jan. 20. 01:19
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#6

De nem is a szakmai felkészültségről van szó, hanem arról hogy államiban csak azt kérdezték meg, hogy bódítás legyen vagy sem és adtak egy időpontot

Csak az asszisztenssel találkoztam


Magánban pedig nyilván szóba áll velem az orvos, hogy egyáltalán lehet, e altatni akinek szüksége lenne a vizsgálatra, mivel mi a gyógyszerei alapján ezt nem tudjuk eldönteni...

jan. 20. 22:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!