Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmehetek orvoshoz ugyanazzal...

Elmehetek orvoshoz ugyanazzal a problémával amire már privátban van diagnózisom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a szolgálati viszony bejöttével elvileg nem lehet egy problémával ki-be ugrálni az állami ellátásból, viszont akadtak más problémáim.

Adott egy betegség amivel a kerületi szakorvosnál voltam, ő tovább utalt egy másik helyre, ahol viszont arról sem tudtak tájékoztatni, hogy egyáltalán kb mikorra tudnának behívni vagy hogy mekkora a várólista. (Tudom itt tettem azt, amivel példálóztak annak idején, amikor mondták, hogy ilyenkor nem lehet visszajönni államiba) Nem tudtam tovább várni, ezért elmentem privát orvoshoz, aki egy hónapon belül tudott fogadni és kb ugyanennyi idő alatt meg is lett a diagnózis a problémáimra.

Tudom, hogy ez beleesik, pont abba a szabályba, hogy nem kezelhetnének vele állami ellátásban, viszont akadtam szociális-anyagi problémáim és nem fogom tudni ezeket fizetni magánban.

Időközben nemrég hívtak is az állami helyről, hogy lenne időpontjuk, ha szeretnék menni.

Ilyen esetben én elmehetek, ha szeretnék 30 ezret havonta megspórolni a gyógyszereimen? Végigjárhatom ismét az állami kivizsgálás utját vagy az eeszt-ben felküldött dokumentumot mutassam meg az orvosnak, hogy gyorsabban meglegyen itt is az a diagnózis?


jan. 27. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ma már minden vizsgálati leletet fel kell tölteni az eeszt-re. Teljesen felesleges ugyanazt a vizsgálatot két helyen elvégeztetni, mert nem lesz más.

A gyorsabb diagnózis céljából Te igénybe veheted a magánt is és így hamarabb lesz diagnózisod az államiban.

Az orvos egyébként biztosan megnézi a Te eeszt.-det, hogy mi van fent rólad.

jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már megvan magánban a diagnózisom, viszont ennek ellenére is felhívtak pedig meg kellett adnom a TAJ számom, szóval láthatták hogy nekem van már magándiagnózisom
jan. 28. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Aki az időpont miatt hívott fel, ő nem néz rá az eeszt-re. Őt csak az érdekli, hogy besoroljon a vizsgálatra.

Neked kell mondani hogy már magánban elvégeztetted a vizsgálatot.

Jelentkezz be a saját dokidhoz egy konzultációra.

jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezen a helyen most indult a kivizsgálás, az orvossal telefonáltam és email-eztem.


Saját dokim pedig sajnos ott hagyta a kerületet, de azt mondta hogyha megvagyok ezzel a vizsgálattal és más bajom lenne (amit ő se hitt) akkor tudok visszajönni, de nekem anyagilag jó lenne egy államis diagnózis.

Az járható hogy elmegyek az időpontra és az alkalommal elmondom hogy amíg arra vártam, hogy összeszervezzék magukat és sorra kerüljek, addig magánban megszereztem a diagnózist, de nincs plusz 30 ezrem havonta életem végéig?

jan. 29. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Az nem korrekt, hogy elmész az időpontra és elmondod, hogy bocs már magánban elvégeztettem a vizsgálatot és most már nincs is szükségem rá. Nem tudom milyen vizsgálatról van szó, de ilyenkor illik lemondani az időpontot, hiszen mástól veszed el a lehetőséget


Ezzel jól fel fogod pörgetni a vérnyomásukat és úgy fognak kivágni, hogy csak pislogsz.

febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azzal hogy elmondom hogy van diagnózisom, max azt a plusz 4-5 alkalmas procedúrát tudom nekik is lerövidíteni, illetve ott van hogy nincs pénzem sem a magán alkalmakra, sem a gyógyszerre és azzal a felírással járó költségekre.. ha nem emelte volna duplájára az árait a hely (de sajnos hasonló klinikák ugyanúgy emeltek) akkor talán kihagyva alkalmakat tudtam volna be-be esni, viszont így sehogy.

Ellátást viszont szeretnék ha szociálisan tb-t tudom “fizetni” csak

febr. 1. 20:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Keverni nem tudod a kettőt. Tehát ha elmentél magán ellátásba, ott kaptál erről dokumentumot, diagnózist, stb., akkor ezt hiába viszed állami orvoshoz, nekik ezt utólag ugyanúgy végig kell zongorázni. Megnézni megnézik a papírt természetesen, de kérdés elfogadják-e, illetve ahhoz, hogy ő is fel tudjon állítani egy dg-t, neki is ki kell vizsgálnia, plusz ha kezelés kell, gyógyszer, akkor csak az alapján tudja elrendelni.
febr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# Attól függ, hogy milyen vizsgálattal egészíti ki az állami vizsgálatokat. Ha pl. egy CT, vagy PET/CT, vagy laborvizsgálatot, stb. csináltat magánban, akkor meggyorsítja a pontos diagnózis felállítását.

Az eeszt.gov.hu is arról szól, hogy aki egy beteget kezelni kezd, lássa, hogy korábban milyen vizsgálati eredményeket produkált más ellátó rendszerben. Elfogadják egymás vizsgálati eredményeit.

febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!