Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha van beutalóm mehetek magán...

Ha van beutalóm mehetek magán vértvételre?

Figyelt kérdés

Nem kaptam időben időpontot vérvételre, mert nem tudtam, hogy januártól tönkretették a vérvételi rendszert, így a korábbi 1 max 3 hétről 6 hétre nőtt a várakozási idő.


Van arra lehetőség, hogy valahol megcsináltatom a vérvételt és csak a vérvétel díját kell kifizetnem a vizsgálat meg megy TB alapon?



jan. 27. 20:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az jó, csak az a gond, hogy online nem lehet időpontot foglalni, szóval te valami mást nézel.
jan. 27. 20:32
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A magánba fizetned kell, az nem tb-re megy. A mi kerületünkben meg bemegy az ember és megcsinálják azonnal, nem is kell időpont. Mondjuk csodálkoztam is ezen, rosszabbat vártam.
jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza és mond meg, hogy olyan nincs hogy egy labor vizsgálatra ennyit kelljen várni.

Ha ez valós akkor jelezd a betegjogi képviselőnek, mert ez nem felel meg a törvényben rögzített betegjogoknak.

Max 2 hét lehet de az is nagyon indokolt esetben.

jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Elviheted a beutalódat egy magánlaborba, de attól még ki kell fizetned mindent.
jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Laborba nem kell időpont.Ha lejárt ír a doki másikat.
jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#10


Akkor hol az az online időpont?


Aki szerint túlzok, az hétfőn nyugodtan hívja fel őket.

jan. 27. 21:38
 17/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálunk a szakrendelőben kb. 2 hét az előjegyzés és külön ki is van emelve, hogy közfinanszírozott ellátásra csak időpont foglalással lehet menni, persze a sürgős kivétel. Magánba jó, ha elviszed a beutalódat, mert azon rajta van mik kellenek, de sajnos ott az van, hogy adott árat kell fizetni adott laborvizsgálatért, nem tudod a magánt és a TB ellátást így vegyíteni ahogy te szeretnéd sajnos, pedig marhára durva ez az ellátórendszer. A helyedben inkább azt tenném, hogy visszamennék az orvoshoz és megmondanám, hogy ne haragudjon, de ez felháborító és vagy adjon olyan beutalót, amivel azonnal ellátnak, vagy pedig panaszt teszel.
jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ma felhívtam őket, annyira írtátok itt, mondom lehet én vagyok hülye. Ahogy mondtam, hogy vérvételre kell időpont az első mondatuk az volt, hogy csak márciusra tudnak adni. Konkrétan a 18-ai hétre van az első időpont.


Aki nem hiszi el, nyugodtan hívja fel őket, a 06 52 52 52 52-es számon.


A nem létező online időpont foglalásról még mindig várom az infókat a 10-es válaszolótól meg azoktól, akik felpontozták.


#17


Köszönöm az értelmes választ, igazi ritkaság ezalatt a kérdés alatt. Ma sikerült beszélnem a szakrendelővel, annyira nem nagy gond, hogy vérvétel nélkül megyek vissza, tudnak fogadni.

jan. 29. 14:46
 19/19 anonim ***** válasza:
Elég nagy szégyen, hogy ilyen időpontokat kap az ember, sajnos teljesen tönkretették az egészségügyet szándékosan hiszen az összes magánkórház a haverok és a vejkó érdekeltsége fideszeshez folynak be a magánpénzek de ugye erre szavazott a sok birka.
jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!