Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális ez még, ha vírusfertő...

Normális ez még, ha vírusfertőzésem van? Vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Péntek óta vagyok beteg. Egy hányással kezdődött, azóta szerencsére ilyen jellegű problémám nincsen, viszont szinte folyamatosan megy a hasam. Folyamatosan zuborognak a beleim, rohangálok a wc-re, érdekes vízszerű, kissé sárgás bűzös hasmenésem van.

Ami jobban aggaszt az az, hogy nagyon erős hasi görcseim vannak, köldök és alhas táján. Bele-belenyilall, és annyira fáj, hogy már sírok miatta.

Görcsoldóm nincs itthon, Analgesint vettem be korábban egy szemet, utána aludtam egy félórát, kicsit jobb lett, azt hittem megszűnt, de most kezdődik újra.

Minimálisat eszem és iszom, nem tudom már mi bántja ennyire a belemet tényleg.

De most is nagyon fáj, amikor elkap fel sem tudok kelni az ágyból, ha állok éppen akkor meg összehúz. Már szédelgek is, de arra gondoltam lehet attól hogy folyadék sem sok marad meg bennem, vagy pedig az idegeskedés miatt.

Kétségbeesésemben komolyan mondom már az is megfordult a fejemben hogy bevitetem magam az ügyeletre, vagy a kórházba..

Ti mit javasoltok? Lehet nagyobb bajom, vagy túlparázom és ez az erős fájdalom normális? Bírjam ki az éjjelt, ráér holnap a doki? Köszönöm a válaszokat!

24l



jan. 28. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Normális, vírus. Fájdalomcsillapító, bármi, ami van otthon. És vegyél be valamit hasmenésre. A Smecta a legjobb. Ha nincs, széntabletta is jó, de amíg be nem veszel valamit, nem múlik el. És igyál! Amíg nem veszel be valamit, folyamatos hasmenésed lesz, mindegy, hogy iszol vagy nem, tehát igyál, ne tedd magad méginkább tönkre. Felesleges ügyeletre menni, nem is fognak veled foglalkozni, a háziorvos sem tette velem, de ha tudsz, minél előbb valakivel hozass a gyógyszertárból Smectát. Iszonyú íze van, tudom, de használ.
jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kétszer csináltam végig, két Covid fertőzés után. Annyira legyengült az immunrendszerem, hogy mindkétszer elkaptam egy héttel később. Pont így, ahogy leírtad, hányás, utána csak hányinger, és hasmenés vízig. És tudom, hogy nagyon fáj. De ez is normális, ne aggódj miatta. Bármilyen fájdalomcsillapító jó, nem kell görcsoldó. És Smecta, az a legfontosabb. Utána pedig szedj probiotikumot, hogy helyrejöjjön az emésztésed. Ezt az előbb kihagytam. Én amikor sírva mondtam a háziorvosnak, hogy mi van, csak meghúzta a vállát, "ez ilyen".
jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, megnyugodtam kicsit. Imodium van itthon egyelőre csak, azt veszek majd be akkor, vettem én már be belőle, de eddig nem sokat használt. :/

Olyan gyenge vagyok, ájulásérzet van rajtam. Viszont pánikbeteg is vagyok, ráadásul egyedül élek, valószínűleg ez is rátesz most nekem a dolgokra egy lapáttal.

jan. 28. 21:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Imodiumnak olvasd el a betegtájékoztatóját, le van írva hogyan kell szedni erős hasmenés esetén. 1-2 szem semmit sem ér.

Nekem is volt ilyen, kb 4 napig ment a hasam. Vettem imodiumot, toltam a betegtájékoztató szerinti adagolást és 1 nap alatt megállt a dolog.

jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!