Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha bármilyen magánorvoshoz...

Ha bármilyen magánorvoshoz megyek, kérhetem, hogy ne tegy fel az EESZT-be az eredményt?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben rendelkezhetek-e az adataim felett?
jan. 29. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hiszen köteles felrakni az eredményt, másképpen megbüntetik

De miért kérnéd, mi értelme lenne?

jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Törvény írja elő a felrakását .
jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mivel az orvosnak elő van írva. Arról nem is beszélve, hogy a rendszer ezeket automatikusan csinálja, nem az orvos "rakja fel" a leletet.

Az ügyfélkapun tudsz állítani azon, hogy ki lássa a leleteid.

jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat tudsz csinálni, hogy korlátozod ki-mit láthat, de bizonyos orvosok nem is látnak mindent.

Minden egyéb miatt nem kell rettegned, sok emberrel foglalkozik mindenki, nem leszel elítélve

jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A pszichiátriai dolgokat nem láthatják.
jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Én rendszeresen járok magánorvoshoz, de 1 kezemen megtudom számolni hogy hányan rakták fel. Voltam uh-n, fogorvosnál, nőgyógyásznál, tavaly még egy plasztikai műtétem is volt. Ezek közül egyik sincs fent.
febr. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó: akkor mindegyiket fel lehetne jelenteni….
febr. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es! Igazi maias magyar mentalitás?
febr. 2. 07:40
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Miért is? Az EESZT-t nem véletlenül találták ki, és egyébként baromi nagy segítség (lenne) a betegellátáshoz. De igen is marha idegesítő, hogy néhány magánrendelő nem képes a jogszabályi kötelezettségének eleget tenni. És akkor bejön a beteg ilyen-olyan panasszal, és azt mondja, hogy egy hete volt ultrahang vizsgálata és nem találtak rajta semmit. EESZT-ben dokumentáció sehol, a betegnél persze lelet nincs ("minden fent van a felhőbe, úgy is látják, nem??") vagy nem is kapott.

És akkor én most higyjem el, hogy valóban nem volt rajta semmi kóros eltérés?

Vagy a beteg elmondása szerint volt méhnyakrákszűse, de leletet nem kapott, csak egy telefont, hogy rendben volt, EESZT-ben meg sehol a lelet.

Most akkor levegyem vagy ne vegyem le újra? Hiszen ha volt, akkor nem kell, pláne nem feleslegesen költeni rá a pénzt. De ha fél év múlva kiderül, hogy méhnyakrákos, akkor kit fognak elővenni? Majd engem, mert nem vettem le a mintát, mikor ott volt? Mert ugye lelet nélkül kicsit nehéz bizonyítani, hogy máshol megtörtént...

febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!