Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Joga van a magánorvosnak nem...

Joga van a magánorvosnak nem sürgősségi helyzetben, a megkérdezésem nélkül feltörni az EESZT-ben a saját beállításaimat?

Figyelt kérdés
Amelyek úgy néztek ki, hogy kb. senki nem láthat semmit. Ám az orvosom egyszerűbbnek gondolta, ha tájékozódik egy kicsit, és tényként közölte, hogy akkor most „sürgősségi feltörést” alkalmaz. Persze köpni-nyelni nem tudtam, megszakítottam a konzultációt, és kifizetve a teljes vizitdíjat eljöttem. Volt joga ehhez?

#adatvédelem #EESZT #egészségügyi önrendelkezés #kényes adatok
2023. ápr. 19. 19:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak mondta vagy meg is tette?
2023. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt vészhelyzet, tehát nem volt joga hozzá. Jelentsd fel.
2023. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
25%

És ki ítélte "nem sürgősnek" a helyzetet? A beteg?

Az orvos pszichiáter?

2023. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Mi olyan lehet az EESZT-ben, amit nem láthat az engem kezelő/ellátó orvos?
2023. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Meg is tette. Krónikus nyavalyával voltam jelen, semmi sürgősség nem állt fenn.
2023. ápr. 19. 19:42
 6/35 Ypszilon1980 ***** válasza:
67%
Van joga hozzá és semmit sem fogsz tudni ellene tenni.
2023. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
48%

3

Ha beszélgettek a konzultáción, akkor nagy valószínűséggel nem volt vészhelyzet...

4

Bármi, amit nem akarsz illetéktelen orrára kötni. Ha elmész egy ortopéd szakorvoshoz, akkor ne legyen már köze az egyéb leleteimhez, kezeléseimhez. Ennyi.

2023. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

5

Szerintem pedig nincs joga hozzá. A feltörés vészhelyzetre lett kitalálva, a fenti nem volt az.

Abban igazad van, hogy nem tudja - vagy csak hosszú macera árán - bizonyítani az igazát.

2023. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem egy kronikus betegseg eseten az orvosnak szuksege van az elozmenyekre, pl. milyen gyogyszereket kaptal ra eddig, milyen adagban, egyaltalan, milyen vizsgalatokon voltal es azoknak mi lett az eredmenye (CT, RTG, MRI, vagy barmi egyeb). Ki volt a dokid, a 86 eves hisz eve nyugdijas doktor bacsi aki kamilla teat javasolt a kronikus betegsegedre, vagy a SOTE-n kezeltek honapokig, mielott ohozza fordultal?

Ha te ezeket az informaciokat nem vagy hajlando megosztani a doktoroddal, mert ugy gondolod, hogy ez titok, akkor a doki mentalis problema indokaval, surgosseggel beszerezheti az elozmenyeket, ami a gyogyitasodhoz szukseges.

2023. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
33%

9

Szerintem a diszkréció és a "mentális probléma" között azért van valami átmenet.

Én senkinek nem vagyok hajlandó megmutatni a máshol készült leletemet. Mondjuk ezt megoldom úgy, hogy inkább egyáltalán nem megyek orvoshoz. Működik vagy 25 éve.

2023. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!