Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez mennyire vészes? Otthon...

Ez mennyire vészes? Otthon kivágható, vagy már orvoshoz/sebészetre menjek vele?

Figyelt kérdés

Láttam pár posztot a napokban hasonló kérdéssel, de nem igazán látok egyértelmű választ egyiknél se (mostly egymást szídják, meg ilyenek). Meg persze senki nem ad hozzá képet pl.


Nekem általában 4 havonta kezd benőni, azt már 10+ éve ki is vágom gondnélkül. Most az utolsó vágáskor lehet valami nem sikerült, fogalmam sincs, de így néz ki:


[link]


most ez áztatás után van, de egyébként pirosas, néha fáj, gennyes, ilyesmi. Van az a gennyes rész, ott a bőr az van mikor olyan mintha hámlana, plusz a piros részen is mintha hámlana a bőr.


pár napos posztnál láttam miket írtak, azokra már most választ adnék:

nem vagyok cukorbeteg/inzulinos, nem hordok szűk zoknit/cipőt, home office-ból dolgozok kb 3 hónapja. Naponta ki áztatom a lábaimat megszokásból. Nincsen semmi állandó betegségem, nem szedek gyógyszert és nincs semmi problémám ami ehhez kötődhetne. Egyetlen problémám ami van, az a tű fóbia, ha meglátok egy tűt vagy csak rá gondolok, kb össze tudnék esni (gyerekként volt egy "új orvos" a városban, aki képtelen volt megtalálni bizonyos pontokat mikor injekciót adott, engem 4x kellett megszúrjon mire eltatlálta amit akart).


Szóval ezzel mit kezdjek? Még itthon vágható, vagy sebészetre kellene menni? Betadinnal szoktam néha kenni.


febr. 2. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógypedikűrös is megoldja, nem hiszem hogy ezzel sebészetre kellene menni.
febr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez még nem a sebészet kategória. Plusz egy voks a gyógypedikűrösre.

Nekem vágták már ki sebészeten de az ennél százezerszer rosszabb volt

febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen volt, mindkét nagylábujj. Nagyon fájt, gennyes volt, vadhús volt rajta. Mindig magamnak vágtam, áztattam. Aztán meguntam, irány a sebész.


Ez már kezdődő vadhús szerintem nálad is.

Hiába vágod ki, mindig be fog nőni, érdemes a végleges megoldáshoz fordulni.



Sebészet, lézeres körömágy műtét a neve, körömbenövés ellen. Magánban kb. 40ezer Ft egy lábujjra, Budapesten. Soha többet nem nőtt be azóta, baromi jó érzés! Egészségpénztárral fizettem, így 20% visszajár, úgy már nem olyam vészes a 40ezer.


Megszüntette az okot, lézerrel kiégette azt a pár millimétert, a körömágyban a köröm gyökeret, magyarul nem fog abban a pici sávban soha többet nőni a köröm.


Fájt az érzéstelenítő injekció, igen, de nagyon óvatosan, lassan adta be, közben kaptam stressz labdát nyomogatni. Kibírtam, pedig nagyon alacsony a fájdalom küszöböm 😊


1 hétig kímélni kell, Betadinnal kenegetni, utána már simán vettem rá cipőt és ragtapasz még 2 hétig.


(A sebész elmesélt pár sztorit közben, azt mondta, a fele ügyfelet az "ügyes" gyógypedikűrösöknek köszönheti, jobb ezt sebészre bízni, persze ő sebészként nyilván ezt mondja.)

febr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sebészre voksolnék most.
febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sebészet.
febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!