Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Teperin-t háziorvos is felírha...

Teperin-t háziorvos is felírhatja ? 25mg, 50mg is van belőle ? Mennyibe kerül ? Neurophátiás fádalomra kellene.

Figyelt kérdés
febr. 4. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy, javaslat nélkül nem:


" Megjegyzés:  (egy keresztes).

Osztályozás: II./2 csoport

Korlátozott érvényű orvosi rendelvényhez kötött, szakorvosi/kórházi diagnózist követő járóbeteg-ellátásban alkalmazható gyógyszer (J). "


Az árát most hadd ne keresgéljem, de ha nagyon szeretnéd, megteszem. 10, 25 és 50 mg-os létezik.

febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy kalap szar, nekem IBS-re irtak fel, szart sem hatott. 25mg-ot. Tobbet nem akartam mert rengeteg mellekhatasa van a triciklikus antidepresszansoknak.


Neuropatias fajdalomra ott van a Pregabalin vagy Gabapentin, meg ha mar antidepresszanst akar akkor venlafaxine.

febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell keresgelni az arat mert kb 100 Ft egy doboz. Annyit is er...
febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gabapentintől lángolt az arcom, kipirosodtam és szédültem.


Sajnos a Pregabalinból 75mg a legalacsonyabb de az erős volt , ájuláshoz közeli állapot. Iszonyúan szédültem.

Ebből alacsonyabb hatóanyagú nincs.


Teperinből meg ezek szerint akkor van 25mg, amit zökkenőmentesebben fel tudnék építeni 2x25mg-ra .


Nem depresszióra kell hanem neuropátiás fájdalomra.

febr. 4. 19:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom mit szedjek, valamit kellene , mert így nem fogok tudni dolgozni.... :(
febr. 4. 19:30
 6/8 anonim ***** válasza:

A pregabalin szedules mellekhatas ideiglenes. Hozzaszoktal volna, de akkor gondolom nem fogsz masodik eselyt adni neki. Mindegy. Legvegso eset akkor a tramadol a reumatologusnal ha ezeket megtagadod. Tedd ossze a kezed, hogy az amitryptiline 90ft mukodni fog. Probald akkor azt meg mert az ember mindig azt akarja mastol visszahallani amit o akar.


Legyen 50mg teperin akkor.

febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én nem akarom azt visszahallani amit én akarok( nem tudom milyen gyóygszert akarok - olyat ami segít, de nem üt ki úgy hogy rosszul elgyek tőle ), keresem a kiutat.

S már a sokadik sikertelenség után kivagyok.


1éve műtöttek és még mindig nagyon fáj a két kezem és nem tudok dolgozni.

Idegsebészemhez csak április végére kaptam időpontot,

A Neurológus meg alapból sokat foglalkozott velem az epilepszia miatt, a gyógyszermódosításokkal, most meg itt a gerincműtét utáni kínlódás.



Ha a pregabalin csak kisebb fokú szédülést csinált volna akkor szedtem volna, de konkrétan az egész testem zsibbadt tőle, s durván szédültem.

3. napon már sírtam, hogy minek vettem megint be.


Én szedek fixen Lamictalt 200mg-ot mert agyi cavernomaim vannak mik miatt volt pár éve epilepszia, meg agyi gamma sugár műtét is.


Gondolom a Lamictallal együtt való szedése fokozhatta fel ennyire a mellékhatást.


Egyébként elég kemény dolgokat éltem át, egy kis szédülés nem tántorítana el. De a 75mg Pregabalin durva volt.


De akkor bekönyörgöm magam a Neurológushoz....

febr. 4. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Oke akkor nezzuk a pregabalint. Mert egyebkent arra nagy tamogatast kapnal es a leheto leghatekonyabb gyogyszer szamodra. A lamotrigine az mas, megint nem arra van. A pregabalin/gabapentin van arra. En is szedtem pregabalint, beszedultem igen, csak nekem hanyingerem is volt ami nem mult el de kibirtam 1.5 hetig, mert nagyjabol addig vannak mellekhatasok es elmulnak lassan.


En is szedek Lamictalt az jo, nem az a fos lamolep magyar generikum, hanem az eredeti 42 dbos es nem 30 dbos. A lamictal meg mondom az eredeti szabadlmas, a lamolep egy masolat (generikum).


Kerdesem megkerdezted, hogy a szedules akar eros szedules el fog mulni vagy problema-e?

febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!