Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elköltöztünk, de szeretnék a...

Mamsza kérdése:

Elköltöztünk, de szeretnék a régi háziorvosomnàl maradni. Lehetséges, hogy maradok a régi hàziorvosnál és nem szólok neki, hogy megváltozott a lakcímem? Ha a régi lakcímemet írja a táppénzes papírra az probléma lehet?

Figyelt kérdés
Ha jelzem neki a költözést, félek azt mondja, hogy nem maradhatok Nála, az itteni orvos viszont elérhetetlen, rendelési időben alig van bent...

jan. 29. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legcélszerűbb megbeszélni vele, hogy maradnál még nála. Ha jó fej valószínűleg úgy is belemegy, hiszen nem muszáj ahhoz az orvoshoz járnod aki nem körzetis ha fogad más

Nálunk nem szokták elfogadni azt a táppénzes papírt ahol nem stimmel valamilyen adat

jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Elvileg lakcím szerint kell, de én albiban laktam úgy, hogy a szülői háznál maradtam bejelentve, még ideiglenest sem kaptam oda. 8évig a helyi orvoshoz jártam.
jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nyilván probléma, ha rossz lakcím lesz a papírjaidon, azt nem fogják sehol elfogadni, plusz nem tudom nálatok hogy van, de az én orvosom (vagyis az aszisztens) mindig elkéri az irataim amikor megyek hozzá. Szóval szerintem nem tudod eltitkolni a lakcímváltozást.

Szabadon választhatsz házi orvost nem muszáj ahhoz menned ahova tartozol, érdemes körbe nézni, hogy a közeledben van-e olyan orvos, aki átvenne.

jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az van mint a 2esnek es sose volt semmi problema
jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akár a holdon is lakhatsz,az sem érdekli.
jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges, csak házhoz nem tudod kihívni. Titkolózni nem kell, anélkül is jogod van visszajárni hozzá, amíg nem választasz másik háziorvost.
jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbàlom vele megbeszélni. Most le is betegedtem és mivel még a régi a dokim, kartonom nála van, így gondolom így is úgy is ő tud csak táppénzre felvenni. Vagy rosszul gondolom?
jan. 29. 18:56
 8/8 A kérdező kommentje:

Beszéltem az orvosommal, maradhatok Nála! Hurrá!

Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

jan. 30. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!