Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan várom el az illedelmet...

Jogosan várom el az illedelmet, empátiát egy szakorvostól vagy ez már tényleg csak luxus?

Figyelt kérdés

Néhány nappal ezelőtt egy problémámmal fordultam szakorvoshoz állami egészségügyben. Először azon kaptam fel a fejem, hogy amikor a rendelőben én udvariasan köszöntem az orvosnak, ő még egy bólintást sem reagált rá. De a problémáimról is csak néhány gyors kérdést tett fel, itt-ott megvizsgált. Ezzel nem volt gond, de kérdezni szinte nem is mertem, mert annyira komor volt a légkör. Úgy éreztem, mintha az orvos egy lélektelen gépnek a működési zavarait vizsgálná és nem egy érző ember lenne a vizsgálóágyon.


Ez normális? Esetleg nekik is egy védekező mechanizmus, mert ha mindenkinek a gondjait magára venné, akkor beleőrülne és sose menne haza?! Erre is gondoltam.. csak én kicsit érzékenyebb típus vagyok, és egy ALAP empátia és illedelem (köszönés, elköszönés) jól esett volna. Semmi többre nem számítottam igazából, de ez nekem tényleg alap..

Én is emberekkel foglalkozom napi szinten egyébként. Én se veszem fel a többi ember gondját a vállamra, ha nem muszáj, de ettől még kedves, normális, illemtudó vagyok.


febr. 8. 03:38
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos az állami egészségügyben ilyen megkeseredettek mind. Bezzeg, mikor ugyanaz az orvos átmegy a magánrendelőjébe, akkor tud kedves lenni. Talán mert a magánrendelőbe kedvesebbnek kell lenni, hogy visszamenjen a páciens, vagy mert fizetnek a szolgáltatásért és ennek tudata miatt, nem tudom. Persze a magánrendelőben sem kapsz feltétlen minőségi szolgáltatást, sőt! Úgy veszem észre, egyre inkább kihasználják, hogy sok ember oda kényszerül, mivel az államiba nem lehet bejutni és ha mégis, akkor a színvonal a béka segge alatt van.
febr. 8. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen mindegy, hogy állami vagy magán, az orvosok 95%-ának mi senkik vagyunk.


(Azt is nagy „élmény” látni, amikor magánban az asszisztenseivel minősíthetelenül beszél, ócsárolja, lenézi, pedig ő alkalmazza.)


Az istenkomplexusuk akkora (pedig a szakmai önéletrajzaik általában nullák – érdekes módon azok a legemberségesebbek, akik dolgoztak külföldön, és komoly szakmai múlt áll mögöttük), hogy a többségük azt sem tudja feldolgozni, ha másodvéleményt kér a beteg: ilyenkor még rátesznek egy lapáttal, gyakran ordítoznak.


Rendben, nagy rajtuk a felelősség, sokat dolgoznak, de csak rá kellene jönnük végre, hogy egy köszönönésbe és bemutatkozásba nem halnak bele – nekem eddig négy orvos mutatkozott be, pedig rengeteghez kellett elmennem –, és a beteg is másképpen áll a dolgokhoz, ha emberként bánnak vele.

febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
*minősíthetetlenül, jönniük
febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Mit vársz? Orvoshoz nem haverkodni mész. Én se szeretem amikor a nyugdíjasok miatt kell 1 órát várnom mert ő még elmeséli hogy milyen volt amikor jöttek az oroszok. Neki ez a munkája hogy nezze meg mi a baj és segítsen. Ezt megtette. Mit akarsz még?
febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Én nem várom el, hogy köszönjön vagy bemutatkozzon, de elvárnám, hogy orvosként megfelelően kivizsgáljon és kezeljen, válaszoljon érthetően, magyarul a kérdéseimre, de amikor ezek sem mennek némelyeknek, akkor azt hiszem, hogy gondok vannak.
febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

„Én se szeretem amikor a nyugdíjasok miatt kell 1 órát várnom mert ő még elmeséli hogy milyen volt amikor jöttek az oroszok.”


Nagy bajok vannak nálad, nagyon nagyok.


Egyébként nettó hazugság az állításod.

febr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!