Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lett a fogorvoslás...

Miért lett a fogorvoslás luxuságazat?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, hogy akárhány fogászat honlapján nézem az árakat, azt kell mondjam, hogy egy komolyabb fogpótlás és száj rendbetétel vetekszik a beverly hills-i luxus plasztikai sebészetek áraival.

Egy gusztustalanul ÉHES ágazat lett. Ráadásul meg, hogy nem is támogatja a tb, így pláne egy olyan luxusszesgmens lett, mint a Rolex, Porsche, Gucci.


Példa, én is kértem ajánlatot. 4 implan kellene, néhány híd, korona 2,5Milla. Mivaaaan????



2018. jan. 14. 08:43
1 2
 1/15 stewie200 ***** válasza:
Szomoru de igy van :/
2018. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Sajnos az egész magyar egészségügy szánalmas.
2018. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Ha azt nezed hogy egy mri vizsgalat 70 ezer korul van, ami csak meg mutatja hogy van e, vagy hogy mi a bajod... Mostmar azt a vilagot eljuk hogy van pénzed van egészség...s itt jon ki hogy a polgarok M.o.-n vannak, s ami a letszukseg az nyugaton.. 😡

ez az ar még igy is elég sok(k)

2018. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Újfent egy olyan ember tesz nyilatkozatot, aki szemmel láthatóan nincs tisztában alap dolgokkal.

Nem támogatja a tb? Akkor jobb ha tőlem tudod, hogy de, neked egy árva petákot sem kell fizetned a körzetes orvosodnál a fogmegtartó kezelésekért (tömés, gyökérkezelés, fogkőeltávolítás, prevenciós tevékenységek) és a foghúzásért. Magyarán szólva a tb azt támogatja, hogy te a saját fogaidat őrizd meg minél tovább. Igen, az luxus cikk, hogy ott virít a szádban az amúgy egész világon milliókat érő hófehér cirkonkörhíd, azzal a különbséggel, hogy külföldön az ember még egy sz*ros tömésért is annyit fizet, ami az átlag magyarnak komoly anyagi megterhelés lenne. Nem véletlenül van az, hogy pl egy Svájcban vmilyen rendkívül érdekes oknál fogva sokkal kevesebb a tömött vagy bármilyen módon restaurált fogak aránya, mint Magyarországon. Ott nincs ingyen, ott megéri az embereknek törődni a fogaikkal. Itt látod ingyen van, de neked ez sem elég, ha te kirohasztott pofával beállítasz a fogászatra, hogy ingyen kéred az implantátumot, mert te magyar ember létedre a világ közepe vagy és ezért jár, akkor persze fel vagy háborodva, amiért szembesítenek azzal, hogy ez viszont már pénzes lesz.

Persze tudom, genetika miatt romlottak el a fogaid, te mindent jól csináltál. Mint ahogy Magyarországon mindenki. Ebben az esetben viszont a magyar az egy genetikai hulladék, hiszen tőlünk nyugatabbra vmiért mégis sokkal sokkal kevesebb a bármilyen módon kezelt vagy pótolt fogak aránya (dmf indexnek hívják, amennyiben real információkra van szükséged, egészen nyugodtan utánanéznetsz), miközben minden pont 10x annyiba is kerül. Nem véletlenül van ilyen, hogy fogászati turizmus, ezek az árak még mindig sokkal olcsóbbak (azzal párhuzamosan, hogy az anyagár mindenhol ugyanannyi!), mint pl Ausztriában. És ez így helyes. Amit te akarsz, az luxus cikk, ami ráadásul az esetek 99%ában megelőzhető lenne.

2018. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4implant hid korona 2.5 milláért sok. 1 millió alatt simán kijön normálisabb helyeken.
2018. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit takar az a "4 implant, híd, néhány korona". Mert ha pl. nincs megfelelő mennyiségű / minőségű csontod az implantáláshoz, akkor csontpótlásra is szükséged van, ami jócskán megdobhatja az összeget.


Persze, hogy 2 és fél millió pár fogért irdatlan nagy pénz. De gondolj bele, egy műtétről van szó, egy komolyabb szájsebészeti beavatkozásról, melynek során felvágják az ínyedet, szó szerint fúrják, faragják a csontodat, ez igencsak nagy szakértelmet kíván, nem beszélve a felelősségről, amit a szájsebész vállal érted, hogy mondjuk ne vérezz el, ne törjön el az állkapcsod, ne sértsen ideget egy mélyre fúrt implant, ami egy életre elzsibbaszthatja az állkapcsodat.


A protetikai hadművelet, vagyis a korona, híd készítése pedig egy nagyon precíz és bonyolult munka, ahol egy tizedmilliméteres tévesztés is egy teljesen elhibázott munkát, használhatatlan fogazatot eredményez.

2018. jan. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Na jól van, négyeske kiadta magából, megkönnyebbült. XD
2018. jan. 14. 15:44
 8/15 stewie200 ***** válasza:
25%
Negyeske egy nyomorult g##i aki szerintem burokban el !! :DD
2018. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Négyes: lehet hogy nyugatabbra drágább egy fogtömés, de ott nem is annyit keres az ember mint itt. Én a jelenlegi körzetis fogorvosommal még sosem találkoztam, én magánfogorvosnál voltam mostanában. De azt tudom, hogy a fogmegtartó kezeléseket itt nem csinálják meg normálisan. Olyan fogat gyökérkezelnek amit nem is lenne muszáj, fogtömésnél meg fúr vagy kétszer annyit az ember fogából mint ami szuvas. Miért marad gyökérkezelés után gyulladt a gyökér, miért fáj az ember foga a tömés után? Hát azért, mert nem az a célja hogy mentse őket, hanem hogy fogpótlásért még ott hagyjon az ember egy valag pénzt. Régebben miért nem voltak az embereknek problémái a gyökérkezelésekkel?
2018. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 stewie200 ***** válasza:
25%
Nyugodtan lehet lepontozni, akkor is egy idiota gyoker a 4-es.
2018. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!