Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha külföldi biztosítóval...

Ha külföldi biztosítóval problémák vannak nemzetkozi jogász vagy Neak is tud segiteni?

Figyelt kérdés

Az osztrak SvS biztosito nem kevés pénzt ker tolem, hiaba kuldtem el nekik a Neak altal kiallitott A1 es formanyomtatvanyt.

Neaknak muszaj lenne-e engem kepviselni es az osztrak biztositoval megertetni a kettos járulékfizetéssel kapcsolatos EUS rendeletet, vagy ezt inkább egy ügyvédnek kellene adni?


En hiaba kuldom nemetul a jogszabalyi rendeletet, ok csak a csekket kuldik tudomast se veve rola.



febr. 10. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem az osztrák biztosítóval kell megértetni a kettős járulékfizetéssel kapcsolatos Eu-s rendeletet, hanem felnőttként neked kellene megértened, hogy hogyan működik ez az egész.


Ha nem dolgoztál Ausztriában, de voltál olyan agysebész hogy nem jelentkeztél ki, ugyanúgy járulékfizetési kötelezettséged van, mint Magyarországon. Tehát TE nem érted a kettős járulékfizetési kötelezettséget.

febr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Ez tipikusan az az eset, amikor foglamad sincs, miről van szó, de okoskodsz!

Amíg nem jelented le az ausztriai biztosítást, addig fizetned kell, itt veled van baj.

febr. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés nem ez volt.


Kijelentkeztem a lakcimrol, illetve ezt a sz@rt is felmondtam volna, de még cég van bejegyezve a nevedre, addig lósz@rt sem tudsz felmondani.


Viszont így is kizárt a két helyen adózás, ott adózol, ahol jövedelmed van.


A probléma az, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki ezzel a kompetens bandával való kommunikációban hadilábon áll...


A kérdésem csupán arra irányult, hogy a Neak tud/kellene nekik nekem ebben segíteni, avagy nem?


Ők az A1-et kiállítottak, azt is csak azért mert egy ritka kedves hölgyet találtam aki rendkívül hozzáértő volt, de már nincs azon az osztályon.

febr. 10. 08:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

igen a neak feladata az összes zavarosban halászót kimosni a szrból, a neak másik neve a Felelőtlen Felnőttek Bébiszittere, nem tudtad?

fizesd be szépen amivel még lógsz nekik, és igyekezz legközelebb betartani a szabályokat. talán nem kéne trükközgetni próbálni, és nem lennének problémáid állami szervekkel.

febr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3


És mégis hogy gondoltad, hogy cég vagy bejegyezve a nevedre, akkor csak így megszűnik mindenféle fizetési kötelezettséged csak azért, mert elhagytad az országot? :D

febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!