Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » HgbAlc ellenőrzés mit jelent?

HgbAlc ellenőrzés mit jelent?

Figyelt kérdés

Orvos mondta, hogy 1 hónap múlva menjek vissza a HgbAlc értékkel, amit ha jól értettem 3 havi cukor átlag?!


És ezt miből, hogyan szűrik le 1 hónap múlva? ha 3 havi átlag kell?


febr. 13. 22:17
 1/7 A kérdező kommentje:
HgbA1c*
febr. 13. 22:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt egy sima vérvétellel meg tudják állapítani, ami pont azt mutatja.
febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

dec, januárba voltam vérvételen annak vittem is az eredményét

úgy mondta az orvos, hogy 3 havi cukor átlagot mér ez az eredmény, de mi alapján tudja "visszamérni" hogy mennyi volt 2 hónapja? nem teljesen értem

febr. 14. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:

"A hemoglobin a vörösvérsejtek egy fehérje komponense, mely az oxigénszállításért felel. A HbA1c a hemoglobin egy alegysége, amely képes glükózt megkötni. Minél magasabb a vércukorszint, annál több cukor kötődik hemoglobinhoz. A kötés kezdetben instabil, de néhány óra múlva stabilizálódik és vissza nem fordíthatóvá válik, azaz a cukor nem tud többé leválni a hemoglobinról.


Az átmeneti magas vércukorértékek a HbA1c-értékkel alig mutathatók ki, ellenben a múltbéli átlagos glükóz érték jól látszik. Visszamenőleg 60-100 nap átlagos glükóz szintjét lehet monitorozni. "

febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy sima átlagos vérvételre megyek és ott kiderül az érték?
febr. 14. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, semmi extra

Az én dokim pl azért kéri ezt, hogy ne kelljen megint terhelést csinálni #4 voltam

febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is kérhették volna csak több orvos leszarta aztán most kerültem újhoz aki mondta, hogy elég gáz, hogy eddig ezt senki nem kérte
febr. 14. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!