Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosnál is külön be...

A háziorvosnál is külön be kell jelentenem, ha változott a lakcímem?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem a kormányablaknál, hol kell jelentsem a munkahelyen meg a bankon kívül a lakcímváltozást. Azt a választ kaptam h kb sehol mert központilag látják, változik.

A háziorvos a régi lakcímemre és a régi munkahelyemre írta a betegszabadságos papírt. Amivel ezek szerint kitörölhetem. Utólag vettem át, nem néztem meg mivel a franc gondolná h hibás. Közben elmúlt az 5 nap és háziorvost is váltottam a lakcím miatt..



febr. 25. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván be kell jelenteni a háziorvosnál, hogy változott a lakcímed, különben - mint a te esetedben is - a régi lakcímedet írja rá az összes egészségügyi dokumentumra. Nem látják, ha változott, neked kell jelezni.
febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt mindenképpen jelezni kell ott. Illetve az újnál már akkor az új címed lesz.
febr. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nyilván. Nyilván tudnom kellett volna, holott MEGKÉRDEZTEM, hogy HOL KELL BELEJENTENI A LAKCÍMVÁLTOZÁST, és mint írtam, azt mondták, h automatikusan változik mindenütt.

Mivel pl.az EESZT össze van kötve az ügyfélkapuval meg az országos profilommal, vagy mi, logikusnak tűnt a válasz.

Nehéz úgy élni, hogy magamra vagyok utalva, mivel semmilyen információban nem bízhatok meg.

A háziorvos is egy informatikai rendszerben dolgozik, ahol látja, hogy van-e egyészségügyi biztosításom például (zöld a taj). Akkor a lakcímemet miért ne látná. Mivel az alapján lát el, mivel a területileg illetékesség itt az úr.

Még mindig nem szoktam meg, hogy egy dolgot szigorúan kerülni kell az országban: a logikát.

febr. 26. 11:13
 4/6 anonim válasza:
Én nem hozzászólni akarok, csak megerősíteni, hogy a kérdezőnek teljesen igaza van. Egy dolgot kerülj: a logikát.
febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most olvasom Ausztriában sem kell engedély.

...

márc. 7. 09:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja bocs ez rossz helyre ment.
márc. 7. 09:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!