Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI vizsgálatra be lehet...

MRI vizsgálatra be lehet vinni mankót vagy járókeretet?

Figyelt kérdés

A balesetem miatt nem tudok egyelőre ezek nélkül járni. Gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki így megy vizsgálatokra.. de felmerült bennem a kérdés, hogy bent a vizsgálószobában hogyan fogok közlekedni, ha ugye semmilyen fém nem lehet rajtam, bennem. Gondolom ezek is fémből vannak. Vagy nem?

Térdrögzítőt is használok, abban van fém sín. De ha mankót tudok vinni a vizsgálóágyig + asszisztensbe bele tudok karolni, akkor oda tudok menni.

Már ezeken izgulok. Néhány nap múlva lesz a vizsgálat. Állami eü, nem magán!

Egyébként semmi fém ékszerem, piercingem, protézisem nincsen.



#MRI #mankó #rollátor #járást segítő eszközök
febr. 29. 04:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Fölösleges. A z ápolók, asszisztensek tudják a dolgukat.

Legyél ápolt. Előtte menj wc-re, nehogy közben okozzon gondot.

CT - vizsgálat alatt mozdulatlanul kell feküdnöd egy nagy gépben.

A fejed, tested körül mozog, forog, zakatol, kattog.

Foglald el a gondolataidat, hamarabb telik sz idő.

Én verseket mondtam magamban. Felmondtam a fél Toldit, mire vége lett. 😁

febr. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja, lehet félreérthető voltam. Az izgulás csak a vizsgálóágy és öltöző közti néhány lépés megtétele miatt van. Nem vagyok klausztrofóbiás, nem zavarnak a hangok, nem vagyok pánikbeteg. Csak rossz, fáj, bizonytalan az egyik lábam (ezt fogják vizsgálni) és egyedül saját lábon minden nélkül egyelőre nem tudok megtenni 3 lépést sem. Ez az, ami miatt kattogok nagyon!

De köszi a választ :)

febr. 29. 05:25
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Ezen ne izgulj! Segíteni fognak! Amikor majd a vizsgálat folyik, akkor lehetnek csak zavaróak a fémes dolgok! De a mankó,keret ha zavaró nekik akkor addig majd ők kirakják a helységből! Testedben lévő fémekre is van megoldásuk! Csak mondanod kell!
febr. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
MRI-nélsemmi mágneses tárgy nem lehet a vizsgáló szobában !
febr. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván mikor bemész, nincs bekapcsolva a gép. Rajtad lehet a rögzítő, nálad a mankó. Leülsz a vizsgálóágyra, leveszed, kiviszik.
febr. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5ös írja. Bemész rögzítővel, mankóval. Felfekszel az ágyra és az asszisztens utána kiviszi
febr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Oda semmilyen fém tárgyat nem vihetsz be, sem a botot, sem a rögzítőt,semmit. A gép egyrészt folyamatosan be van kapcsolva, van egy állandó mágnes része is, majd segít a személyzet. Jobb helyeken van erre külön MR kompatibilis ágy vagy tolószék is.
febr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!