Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvos árlistákon a...

Magánorvos árlistákon a receptírás mit szokott jelenteni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Javaslatot szeretnék csak íratni (asztma), de nem tudom ez milyen árkategóriába esne. Volt ahol olvastam 15 perces konzultációt eszközös vizsgálat nélkül 15 ezer forintért és kb pont ennyi lenne a javaslatot is megcsinálni. De máshol meg volt recept írás 6 ezer forintért vagy semmilyen más opció, csak egy “szakorvosi vizsgálat” 30 ezer forintért.


Vidékre jártam egy magánorvoshoz, de ő nyugdíjba ment és fogalmam sincs hogyan kell ilyet intézni.



márc. 6. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahova én járok, ott a receptírást szó szerint kell értelmezni. Annyiból áll, hogy odacsörögsz és felírják neked a kért gyógyszert. De ha konzultáció keretében merül fel gyógyszer igény, akkor külön díjat a receptért nem számolnak fel. De simán el tudok képzelni olyan lehúzós helyet, hogy konzultáció + receptírást is felszámolnak.

(nekem ez allergológiai tapasztalat)

márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a receptírás arra vonatkozik, aki oda jár, volt már ott, és csak egy receptet akar éppen.

Ha még sose voltál ott, nem ismerik a problémádat, akkor szerintem nem fognak csak receptet írni, konzultáció és vizsgálat nélkül.

De az a legegyszerűbb, ha felhívod az adott magánrendelőt, elmondod, hogy mire van szükséged és akkor pontosan tudnak tájékoztatni, hogy az mennyibe kerül és mi kell hozzá.

márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Javaslathoz szükséges a vizsgálat.
márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#3 akkor is szükséges vizsgálat ha megvannak a régi papírjaim?

márc. 6. 14:32
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom ott hogy van, mi eddig sok magánorvosnál voltunk, a recept felírás benne van a vizitben, konzultációban. Akkor kell külön fizetni, ha csak az miatt mész oda egy ott diagnosztizált probléma miatt és vizit nem kell hozzà.
márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évente kell járnom a javaslat miatt. Mindig elvégzik a vizsgálatokat (röntgen, légzésfunkció).
márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!