Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az aranyér eltávolítása okoz...

Az aranyér eltávolítása okoz széklettartási nehézséget?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy ezek az érpárnák fontos szerepet játszanak a széklettartásban is.

De mi van akkor ha mondjuk legyűrűzik, mert fáj, előesik stb?

Akkor ugye már nem lesz ott, tehát nyitna egy új problémát azaz a széklettartási nehézséget?



márc. 6. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem , egyik fajta aranyér műtét sem okoz széklet visszatartási problémát , épp ellenkezőleg
márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az aranyér a végbélben normálisan jelenlévő anatómiai és funkcionális egység, amelynek részei az odavezető artéria, egy nyálkahártya alatt elhelyezkedő érgomolyag és elvezető véna, melynek funkciója az a végbél zárófunkcióinak finom szabályozása.


Ezt olvastam

márc. 6. 19:12
 3/10 A kérdező kommentje:

Az aranyérbetegség kezelésének célja a beteg tünetmentessé tétele, ha lehet, az aranyerek eltávolítása nélkül. Újabb ismereteink szerint ugyanis az aranyeres párna fontos kiegészítő tényezője az végbél zárófunkciójának..


Illetve ezt

márc. 6. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez valami idegen nyelvről félrefordított csoda lehet. Keress más forrást!
márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Források:


[link]


[link]

márc. 6. 20:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Az aranyér egy vérrög , amely bizonyos stádiumban nem húzódik vissza. Ezt a vérrögöt vágják le (csak a kinövést az artériából). A záróizmok továbbra is működnek majd.

Mellesleg 2 hónapja műtöttek , nincs ilyen gondom, éppen ellenkezőleg . Egyes voltam.

márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az aranyér mindenki szervezetében jelen van. Egy vérrel teli „zsák”, ami normál esetben jelen van a végbélben. Fontos szerepet játszik a végbél zárásban. Amikor zárva kell legyen a végbél, ez a zsák megduzzad, vérrel telítődik, amikor nyitni kell, akkor a vér a zsákokból leürül, és utat enged a székletnek. Nyálkahártyából, érből és kötőszövetből áll. Aranyér betegség az, amikor ezek a képletek megnyúlnak, megduzzadnak, túlnőnek a normális szerepükön.


Kerestem másik forrást, itt jobban elmagyarazzák a szerepét. :) Illetve azt is megtaláltam hogy 3-12 darab lehet belőle a végbélben.

Így már értem mi az normál esetben.

A vérrög pedig az aranyérnek egy szövődménye lehet.



Persze sehol nem találtam a kérdésemre a választ.

A sebészeti úton eltávolított aranyérnek lehet szövödménye az hogy fellép a székletvisszatartási zavar.

Akkor te szerencsés voltál. :)


Viszont a gyűrűzésre nem találtam ilyen mellékhatást.

márc. 7. 09:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg gondolom az sem mindegy hogy van pl neked 5db, amiből 1 okoz csak gondot a többi 4 még el látja a dolgát
márc. 7. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Hidd el alig fogsz tudni valamit ki nyomni rajta a műtét után…

Ezt nem gonoszsagbol írom, hanem mert ez így lesz.

A gyűrűzés amúgy nem mindig megoldható , főképp ha előre haladottabb. És sokszor nem is segít…

márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobban csuknak majd a szelepek.
ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!