Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Muszáj minden esetben lemennem...

Muszáj minden esetben lemennem a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel benyaltam valami vírust vagy nagyon durván megfáztam. Szokásos tünetek pl: torokfájás+ slejm, bedugult fül, egész nap orrot fújok stb stb.

Eddig mindig berendelt megvizsgálni a háziorvos de nagyon utálok betegen utazni. Van otthon korábbról felírt gyógyszerek minden ami ilyenkor jó. Viszont munka miatt kellene az igazolás, hogy beteg vagyok.


Az nem lehetséges, hogy felhívom és elmondom mi a bajom és egyeztetek vele hét végere mondjuk egy kontrollt ha addiga jobban vagyok? Muszáj az elején is bemennem, hogy lefussuk a szokásos igen ez meg az a gond. Valszeg egy vírus és szedjek xy-t aztán viszont látas a táppénzpapírt meg majd megkapom ha visszamentem.


márc. 17. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Muszáj
márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha táppenzt akarsz, akkor muszáj. Egyébként nem.
márc. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha sima igazolást szeretnék csak tőle amivel tudom igazolni a munkahelyemnek, hogy valóban beteg vagyok. Akkor nem muszáj?


Csak mert 3-4 nap táppénzért nem szívesen kínlódok úgy, hogy annyi éjszakai pótlékom van ebben a hónapban, hogy kb semmit nem változik tőle a fiuzum...

márc. 17. 18:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Brahira nem szoktak ki írni vagy bemész és látja hogy beteg vagy, vagy kérj ki szabit vagy menj be betegen ezekből választhatsz
márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor is kell.

Ha mész dolgozni, vagy ha szabit veszel ki, akkor nem kell. De ha az orvosnak kell igazolni barmit, akkor nyilván nem fogja bemondásra utólag.

márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam nincs, hogy most, hogy van ez. Amikor alkalmazott voltam, volt, hogy felhívtam, megkérdeztem, hogy kiírna-e, aztán valamikor elmentem a táppénzes papírért. Egy betegség miatt kétszer nem nagyon mentem hozzá.
márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm.


Ez az első munkaviszonyom és nem nagyon tudom még, hogy mennek ezek. Egy kollégám olyan háziorvosnál van ahol van egy nezes bejelentő rendszer. Be se ment csak kiírták betegszabira. Aztán elment a papírért amikor jobban lett.

márc. 17. 18:50
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Olyan nem létezik.
márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát én nen tudom. De azt tudom, hogy nem ment be az orvoshoz mikor betegg lett és rendben le lett igazolva minden. Ennek már vagy 3 hónapja kb.
márc. 17. 18:57
 10/14 A kérdező kommentje:
Megtaláltam. Ezt az Erodiumot használta elvileg.
márc. 17. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!