Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Muszáj minden esetben lemennem...

Muszáj minden esetben lemennem a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel benyaltam valami vírust vagy nagyon durván megfáztam. Szokásos tünetek pl: torokfájás+ slejm, bedugult fül, egész nap orrot fújok stb stb.

Eddig mindig berendelt megvizsgálni a háziorvos de nagyon utálok betegen utazni. Van otthon korábbról felírt gyógyszerek minden ami ilyenkor jó. Viszont munka miatt kellene az igazolás, hogy beteg vagyok.


Az nem lehetséges, hogy felhívom és elmondom mi a bajom és egyeztetek vele hét végere mondjuk egy kontrollt ha addiga jobban vagyok? Muszáj az elején is bemennem, hogy lefussuk a szokásos igen ez meg az a gond. Valszeg egy vírus és szedjek xy-t aztán viszont látas a táppénzpapírt meg majd megkapom ha visszamentem.


márc. 17. 18:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ellenőrzik a háziorvosokat és megütheti a bokáját, aki szabálytalanul vesz táppénzre. A te orvosod jár el helyesen.
márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a válaszokat! :D
márc. 17. 19:20
 13/14 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő. Nekem többször volt olyan, hogy betelefonáltam, hogy ez vagy az van, hallattszott a hangomon, hogy be van dugulva a fejem, köhögök, rekedt vagyok stb. Vagy hányós-fosós vírusnál. Kiírt pár napra, hogy ha rendbe jövök mehetek dolgozni, majd menjek be a táppénzes papírért, ha rosszabbodik akkor pedig menjek be személyes vizsgálatra.


Gyógyszert nem kell szedni semmit egy sima náthára/influenzára, max. vény nélkül kapható, tünetek kezelésére szolgálóakat (nem értem teljesen hogy érted, hogy van otthon korábbról felírt gyógyszert, antibiotikumot NE kezdj el szedni csak úgy semmire).

márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem követ el szabálytalanságot: el tudja dönteni, hogy egy telefonban is jól hallhatóan beteg felnőtt ember tényleg beteg, nem rángatja be hátha felszed még valami plusz nyavaját, kiírja aznap táppénzre, és pár nap alatt kiderül, hogy sima nátha vagy kell esetleg további vizsgálat, antibiotikum stb. ha rosszabbodik, na akkor majd bemegy. Ha valaki ezt havi szinten eljátssza, azt be fogja hívni. Így egy utat megspórol a betegnek, ennyivel gyorsabban gyógyul, neki kevesebb munkája van stb. Legtöbb nyugati országban jelen van ez, sőt, általában évi x napot igazolás nékül otthon maradhatsz pont az ilyen pár nap alatt kipihenhető nátha jellegű betegségek miatt. De hát mi rettentően gazdag ország vagyunk, ugye...
márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!