Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen jogaim vannak?

Milyen jogaim vannak?

Figyelt kérdés

Egy hete szültem császárral, ahol atóniás vérzés lépett fel nem gyengén 3 órán keresztül műtöttek rengeteg vért kaptam és még az orvosok is izgultak, hogy meg maradok-e.. ebbe bele se megyek mert itt a körülményeknél is voltak kivetni való dolgok ….

A lényeg, hogy én már megkaptam a zárójelentésem… mehetek haza. Viszont a gyermekem még antibiotikumos kezelést kap, már 5 napja. Semmi más nem történik csak reggel beadják neki az antibiotikumot és kész egész nap/este velem van. Minden egyéb vizsgálata stb megvan.

A lényeg, hogy már nagyon nem bírjuk itt. Én sem voltam azóta otthon, mióta majdnem meghaltam konkrétan. Iszonyat nehéz itt bent lenni a férjem nélkül, meg hogy nem vihetem végre haza a babámat. Igazából az lenne a kérdés, hogy milyen jogom van elhagyni a kórházat? Gondolok itt olyanra, hogy naponta behozom amíg beadják neki az antibiotikumot, más módon történik a gyógyszerelés (pl otthon beadható formában vagy bármi lehetőség kiskapu) nyilván nem akarom veszélyeztetni a gyerekem mielőtt bárki itt ezt feltételezné. De mivel tényleg nem történik más csak egy gyógyszer beadás, így nem látom indokoltnak, hogy folyton bent legyünk és szenvedjünk. Mert nyilván itt mások a körülmények ellátni egy babát, mint otthon, illetve sokkal nyugodtabb lenne otthon mindenki, könnyebb lenne az összeszokás, jobban tudnék rutint felállítani és meg sorolhatnám, hogy mire lenne szükségünk egy ilyen traumás szülés/születés után már végre.

Nyilván ha más, nagyobb problémája lenne nem akadékoskodnék. De egy gyógyszer beadás miatt egyszerűen nem bírok már lelkileg tovább maradni. És a dolgozok szerint az miatt nem lehet csak haza menni, hogy bent van a lábába a branül, mert úgy kapja.

Előre is köszönöm annak, aki tanácsokkal szolgál!



#kórház #betegjog #Kórház elhagyás
márc. 19. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Egy csecsemönek nem lehet csak úgy beadni antibiotikumot, ha bejárnál vele, akkor minden nap injekciózni kellene. Emellett ha antibiotikumra van szüksége, akkor szükséges lehet az orvos közelsége is, föleg egy pár napos baba esetében.

Mellesleg a helyedben nem a dolgozók (gondolom, a növérek) véleményére adnék, hanem az orvoséra

márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Olyan opció van, hogy te hazamész saját felelősségre és a baba kerül egy olyan osztályra, ahol el tudják látni, de őt semmiképp sem viheted haza, amíg bármilyen kezelést kap.
márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Kérdezted a csecsemőorvost? Meddig akarják még adni az antibiotikumot?

De ami most nagyon fontosnak látszik, annak néhány hét múlva visszanézve semmi jelentősége nem lesz. Mikor már otthon lesztek, eszedbe se fog jutni, hogy pár napig rosszul érezted magad a kórházban.

márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ugyanamiatt az ok miatt, amiért az antibiotikum kell, a babának is fontos, hogy a kórház közelében maradjon. Ha esetleg a kezelt probléma rosszabbra fordul.


Tudom nehéz, de bírd ki. Mi 10 napot voltunk, tudom miről beszélek (bár nálunk nem volt életveszély szerencsére).

márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyen jogod nincs hazavinni, nem engedik még a felelősségedre sem, maximum te mehetsz haza, de én még abban is kételkedem.
márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Hogy kételkedhetsz abban, hogy egy felnőtt jogképes embert nem lehet erőszakkal fogvatartani, 5-ös? Börtön a kórház és bíróság ítélte el? Ne legyünk már ennyire jogi analfabéták! A gyerek az más.
márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
#6: Az analfabétaság nem ez, de oké, akkor neked van igazad, nem vitatkozom, majd a személyzetet megkérdezi mik az opciók, bár én maradnék a gyermekemmel akármeddig is, akármennyire rossz is nekem. Ha az anya ki/be mászkálna a kórházba, az sem tenne jót a gyermeknek szerintem, a kisgyermeknek szüksége van az anya közelségére, melegségére.
márc. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
A Sotén a koraszülött babával benn levőknek, ahol mi is voltunk, azt mondták, lehet maradni a babával (aki a PIC-en van) ameddig akarunk vagy amíg haza nem adják/át nem raknak másik kórházba. Haza is lehet menni, és bejárni látogatni, szoptatni a babát. De aki hazament, az többet nem jöhet vissza, nem lesz ágya, csak a folyosón ücsöröghet. (Hogy a látogatási idő vonatkozik-e rá, azt nem tudom.)
márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül kérdező?
ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!