Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van annak értelme, hogy 1g...

Van annak értelme, hogy 1g nátrium-kloridot árulnak kis tasakokba az orrüreg öblítőhöz? Nem jó a sima konyhasó hozzá?

Figyelt kérdés

márc. 20. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
De az is jó, főleg, ha tengeri só.
márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így adják ez a sima konyhasót ezerszeres áron. Jó marketingtrükk.
márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

bizony hogy jó a sima konyhasó


eza clin sin med féle cucc gondolom


Kapsz egy müanyag flakont meg 1 grammos sótasakokat 10 ezerért (asszem ennyi az ára:)


Nekem van egy sima müanyag flakonom abba szoktam kiskanálnyi sór melegvizben feloldani és ugyanazt tudja minta clin sin med csak gyakorlatilag 0 forintból kijön:D

márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Jódozatlan sót érdemes venni hozzá (van ilyen, de keresni kell). Elvileg a sima étkezésre szánt sóban lehet problémás szennyeződés, de nem túl valószínű (nyilván aki kis tasakban árulja a spéci sót, annak érdemes ezt túlhangsúlyozni).
márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne értelme! Jókora haszon van rajta. Gondold el, 1 kg sóból 1000 tasak jön ki!

Ha valaki nem tudja, hogy a nátriumklorid nem más, mint konyhasó, az meg is veszi.

márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És tudja valaki, hogy milyen márkájó só az, amiben nincsen jód?

És a neten egyébként néha szódabikarbónát is raknak bele, az mire jó?

márc. 22. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:

só kell bele


Mégpedig azért mert az emberi szervezetben lévő víz sótartalma 1-2% Igy ha só nélkül tolod be az orrodba akkor kiszárítja csípi az orr nyálkahártyáját.

Az infúzióban is amit a korházban adnak kiszáradás ellen ezért van só.


Az orrodat is 1-2% os sóóldattal kell kimosni, az hogy jodos vagy nem az nem lényeg, a só aránya a lényeg

márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elvileg a jód kicsit irritál, de én is csináltam már olyannal.


Jódozatlant úgy veszel, hogy bemész a legközelebbi élelmiszerboltba, és a fűszereknél végigtúrod a sófajtákat. Ha találsz olyat amin nem szerepel nagy betűkkel, hogy jódozott, akkor átvizsgálod a csomagolást, ha kis betűkkel se szerepel rajta, akkor nyertél. Ha nincs ilyen, akkor mégy az eggyel távolabbi élelmiszer boltba, és utt ugyanez. Nekem egyszer véletlenül sikerült venni, amúgy jódozottat akartam. De árulnak simát, mert van aki úgy hiszi, a jóddal, káliummal meg ezekkel akarnak minket megmérgezni, így van rá igény.

márc. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, itt egy jódozatlan elvileg:


[link]


De van ugyanebből jódozott, ki kell bogarászni.

márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem egy grammot árulnak, hanem akkora mennyiséget, amennyi az orrkancsó térfogatában feloldva 9 ezrelékes sóoldatot ad. Ez a fiziológiai sóoldat. Természetesen jódmentesnek és pirogénmentesnek kell lennie. Magad is elkészítheted, ha tudsz koncentrációt számolni, pontosan mérni, és tisztán dolgozni. Mert ezt feltolod az orrüregedbe. Azért mindeféle limlommal ne tedd tönkre a nyálkahártyádat. Az óv a fertőzésektől!
márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!