Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káliumos konyhasót hol lehet...

Káliumos konyhasót hol lehet kapni? Külföldön orrba szájba árulják, itthon meg neten sehol nem látok ilyet.

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 00:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a sima zacskós sóra is rá van írva hogy káliumot tartalmaz. Kb. 7 éve néztem meg, akkor olvastam ugyanis róla hogy azt tesznek bele.
2022. jún. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Tekintve, hogy mérgező a túladagolása, leginkább sehol. Orvosi javaslatra indokolt esetben gyógyszertárban adnak.
2022. jún. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A kaliumot elég nehéz túladagolni ésszerű keretek között, illetve a sok sófogyasztás okozta magas nátrium a kálium szint csökkentésével nagyobb kockázatot rejt magába. Ezen kívül az átlag magyar 3 grammnál is kevesebb kaliumot visz be a szervezetébe az ajánlott minimum 4,7 gramm helyett, ezért a lakosság döntő többsége kálium szegény, amire rátesz egy jó adag lapáttal az is, hogy nagyon sózunk is, ami magas vérnyomást okoz, ha nem ellensúlyozza a kálium.


Csak a vesebetegeknek okozhatna gondot, de azoknak a sima asztali só nátrium tartalma is.. szóval én simán előiratnám inkább, hogy tegyenek minden sóba bőven káliumot.. sok pénzt megspórolna az egészségügyben sok tekintetben.

2022. jún. 2. 00:35
 4/21 anonim ***** válasza:
Rendelj külföldről.
2022. jún. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2022. jún. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyél banánt.
2022. jún. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Jódozott van a legtöbb.
2022. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nátriumcsökkentett sóként keresd.

De amúgy miért ennél ilyet? Nem egészséges.

2022. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

5.-ös.. ezt a cikket korábban is olvastam és annyi sebből vérzik, hogy azt nem kezdeném el részletezni. Amikor először olvastam, akkor is nagyon csóváltam a fejem, hogy hogy lehet ennyi baromságot leírni egyszerre és miért nincs az interneten egy hatóság, ami ezeket ellenőrizné.


UI: Az egész családom orvos, én meg egészségtudatos táplálkozásból írtam a szakdolgozatom is.

2022. jún. 2. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!