Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nőgyógyásznál mit kell...

A nőgyógyásznál mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Mindenképp le kell vetkőzni és mindenképp látni fog meztelenül?
márc. 21. 15:07
1 2
 1/16 Adimad válasza:
66%
De hogy kell csak alulról kell levetkőzni és egy kis furcsa érzéslesz de nincs semmi baj
márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
minden esetben? Anyukám azt mondta, hogy lehet, hogy csak kérdezgetni fog vagy esetleg ultrahangra küldeni, de én azért eléggé félek mert nagyon szégyenlős vagyok és szűz
márc. 21. 15:10
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Hát ruhán át nehéz vizsgálni...
márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mikor még szűz voltam, engem csak ultrahanggal nézett, de ez attól is függ, milyen problémával mész. De ha le is kell vetkőzni, nem vészes, nekem még nem fájt soha. Ismeri Anyud az orvost?
márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát igazából még nem vagyok benne biztos, hogy megyek. Endokrinológushoz fogok menni, mert nem rendszeres a menszeszem (soha nem volt az), és mivel kicsit hipochonder vagyok, mondtam anyának, hogy inkább nézzük meg.

A nagynéném ismerőse az orvos, vagyis ő szerezte, szóval nem tudom pontosan.

márc. 21. 15:21
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Hány éves vagy, mióta menstruálsz? Ha még tini vagy (kérdésed alapján igen), és nincs más panaszod (alhasi fájdalom, hüvelyi folyás, fájdalmas menstruáció, extrém szőrösödés, bőrproblémák, súlyproblémák stb.) akkor azért, mert nem rendszeresen, óramű pontossággal jön meg a havi vérzésed még nem kell orvoshoz menni.


Egyébként pedig: ki fog kérdezni a panaszaidról, írd fel, hogy mikor menstruáltál először és mikor volt az utolsó, ezeket biztosan fogja kérdezni, illetve hogy átlag hány naposak a ciklusaid. Rá fog kérdezni, hogy élsz-e nemi életet, ha igen, hogyan védekeztek, ekkor elmondhatod, hogy szűz vagy még, de ha úgy ítéli meg, hogy kell vizsgálat, akkor úgyis megkérdezi. Egy paraván mögött leveszed a cipőd, nadrágod/szoknyád, bugyid és zokniban besétálsz (érdemes picit hosszabb felsőt vagy ruhát felvenni, és akkor nem kell pucér fenékkel megtenned az utat a vizsgálószékig). Felülsz a székre, fogja mondani/mutatni, hogyan helyezkedj el, lábaidat fel kell tenni egy tartóra ("beterpesztesz"), lehet hüvelyi UH-val megvizsgál óvatosan (pár centire tolja be az UH fejét), lehet, hogy csak megnézi a hüvelybementet, esetleg kenetet vesz onnan. Kacsával nem fog megvizsgálni ha szűz vagy.

márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

19 vagyok és kb 13 éves korom óta. Hát szokott fájni a hasam, de nem halálos módon, csak inkább beveszek egy gyógyszert, egy fél fájdalomcsillapítótól már jobban vagyok.

Sose volt éveken keresztül rendszeres, csak így kb, néha stresszesebb időszakban sűrűbben jön meg, és amúgyis vashiányos vagyok, szóval ezért szerettem volna orvoshoz menni (meg mert kicsit hipochonder vagyok, mint már említettem). Anya mondta, hogy neki se szokott extrapontos lenni, szóval gondolom van ebben genetika is.


Köszi!

márc. 21. 18:01
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szűzen mentem huszonnéhány évesen, mert ingadozott a ciklusom hossza. Csak laborra küldött el, nem vizsgált meg se ultrahanggal, se kézzel. Kikérdezett, és mondta, hogy laborvizsgálatra van szükség. (Az derült ki, hogy valószínűleg korai petefészek kimerülésem lesz, és attól ingadozott már akkor és azóta is sokszor. De ezt amúgy is tudtam, mert anyukám is érintett és ez örökletes. 30 éves koromban simán megfogant a kisfiunk. A nőgyógyász konkrétan azt mondta, hogy nem lesz ezzel gond, csak ne 40+-osan álljunk neki a babaprojektnek.)
márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is szűzen mentem,és megvizsgált szűzeknek való kacsával, és nem haltam bele. Kibírtam, mert a saját érdekemben csinálta.
márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképpen érdemes menni, rákszűrésre is! Jelzed, hogy szűz vagy és akkor aszerint vizsgál. Ami a vetkőzést illeti: vannak nőgyógyászok, akik a mellet is vizsgálják rutinszerűen, csomókat keresve. De sosem teljesen kell levetkőzni, hanem először alulról, aztán ha mellet is vizsgál, akkor alulról felöltözöl és utána felülről kell vetkőzni. Ne aggódj, naponta tucatnyi nőt vizsgál, egy nőgyógyász számára ez rutinfeladat.
márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!