Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Első műtétem előtt állok,...

Első műtétem előtt állok, valami tanács/tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva műtéttel eltávolítanak egy jóindulatú daganatot a mellemből, altatva leszek közben, valaki aki hasonló cipőben járt, mire számítsak?

Persze fogok konzultálni előtte még az orvossal, inkább személyes tapasztalatok és tanácsok érdekelnének.



ápr. 1. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem olyan vészes az altatás, engem eddig háromszor altattak, három műtét alatt.


Az műtét és kórház függő, hogy előtte be kell-e feküdnöd, és ha igen, mennyivel.


Altatás előtt 10-12 óráig éhezni kell, tilos enni. Inni is tilos a műtét előtt pár órával, majd mondani fogják.


A műtét előtt nem sokkal kapsz egy "nyugibogyót", egy kis darab gyógyszert, pár korty vizzel lenyeled, emiatt nem fogsz izgulni a műtét előtt, azért adják.


Le kell teljesen vetkőzni, és felvenni a kórházi köntöst.


Kapsz branült a kezedbe.


Az altatáskor ott lesz pár nővér, a sebész(ek), aneszteziológus.


Altatáskor néha kérik, hogy számolj vissza 10-től, gyakorlatilag nem fogsz tudni végigszámolni, mert már alszol is.


A műtétből semmire sem fogsz emlékezni, egyszerűen fel fogsz ébredni a kórházi szobában. Be leszel kötözve, takarva.


Kapni fogsz vérhigító injekciót pár napig, valószínűleg gyógyszereket, például antibiotikumot. Mérni fogják minden nap a lázad, kérdezni fogják, volt-e aznap székleted stb. Rutinkérdések ezek. Meg fogják vizsgálni bizonyos időközönként a sebet, kötést cserélnek.


Műtéttől, kórháztól függ, hogy meddig kell bent feküdnöd, valamint attól is, hogy hogy vagy, nem vagy-e lázas stb.


Ne lepődj meg, korán fognak minden nap kelteni, 5-6 óra fele, a nővér műszakváltás miatt. Reggeli kb. 7-8-kor, utána vizit, kötéscsere. Ebédig tudsz aludni, pihenni. Általában az első nap jön egy dietetikus nővér, rákérdez van-e allergiád, mert arra figyelniük kell az ebédnél.


Ha kell segítség, mit érdemes magaddal vinned a kórházba, kérdezz nyugodtan, sajnos rutinos vagyok, 5-ször voltam már bent fekve kórházban, van rá kész listám.


Jobbulást, kitartást!

ápr. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egészen addig izgulni fogsz amig be nem adják az altatót. Utána időugrás. Beadják, pár másodperc múlva elfeketedik minden és a következő pillanatban már fekszel az ágyon és kész vagy. Ez ennyi.
ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

#1 azt a listát nagyon megköszönném, ilyen alap dolgokig eljutottam de biztos van amire nem is gondolok hogy kellhet

ápr. 1. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan felírtad ezeknek a 80%-t, de hátha írok olyat is, ami még nem jutott eszedbe :)



Tisztálkodó holmik

- Tusfürdő, fogkefe, fogkrém.

- Hajgumik, fésű (jobb, ha a hajad össze van fogva, befonva, főleg, ha mellkasi a műtét).

- WC papír (még nem voltam olyan kórházban, ahol adtak, ezért mindig viszek több tekercset, ha elfogy, hoz be családtag).

- Folyékony szappan sincs a kórházak mosdójában általában.

- Nedves törlőkendő, ha az első 1-2 napban nem lesz erőd zuhanyozni.

- Amikor 1-2 hetet voltam bent, alkalmanként kértem egy családtagot, hogy hozzon be sampont, hajszárítót, aztán haza is vitte.


Ruhák

- Pizsama, vagy amiben alszol, pl. póló+rövidnadrág. A kötéscsere miatt 2 részes ruha ajánlott, tehát nem hálóing.

- Fehérnemű.

- Papucs.

- Zuhanyzáshoz plusz papucs (műanyag, ne ázzon át).

- Attól függően, milyen műtét, bizonyos ruhadarabból több kellhet. Például, ha hasi műtét, akkor több alsónemű, pizsamanadrág, mert átázhat a kötés, vagy leöntik kötéscserekor betadinnal stb.

- Köntös, a folyosón sétálgatni, kicsit mozogni.

- Ékszert (pl. jegygyűrű), pénztárcát nem tartanám bent, vigye haza családtag. Kórházakban sajnos előfordul lopás, csak minimális érték legyen nálad, ha nincs a szobában zárható szekrény.

- Nagy ruhadarabokat vigye haza a családtag (például kabát, esernyő), majd amikor hazamehetsz, akkor hozza be újra, nagyon kevés a tárolóhely egy kórházi szobában.


Egyéb

- Törülköző.

- Szemmaszk, ha csak sötétben tudsz aludni. Kórházakban ég a folyosón a villany, éjjel is.

- Füldugó, ha azzal jobban tudsz aludni, kórházakban éjszaka is van alapzaj.

- Evőeszközt általában vinni kellett sajátot. 1-1 kanál, villa, kés. Mellé kis spray/üvegben mosogatószer, 1 szivacs.

- Szalvéta, zsebkendő.

- Pohár, kulacs, amibe tudsz csapvizet tölteni.

- Szívószál, ha olyan műtét, ami után tilos felkelni, és nehéz lenne pohárból inni.

- Saját gyógyszereid, vitaminjaid.

- Fájdalomcsillapítót adnak, szigorú szabály szerint felírják, mert követik, hogy hány óránként adhatnak.

- Nasi. A kórházi kaja sajnos sokszor nem túl biztató…

- Ha van hűtő a szobában/folyosón, akkor felcímkézett dobozban tud családtag később hozni ételt. Például a kórházi reggeli 1 db zsemle és 1 szelet párizsi, a rokont megkéred, hogy hozzon joghurtot, szalámit, zöldséget, akármit.

- Telefontöltő / power bank, fülhallgató.

- Valami szórakoztatásnak, illetve a fájdalomról figyelemelterelésnek (könyv, keresztrejtvény stb.).

- Ha meleg időt mondanak, vigyél egy legyezőt, életmentő lesz!

- Hálapénzt tilos adni, de ajándékot szabad. Ha úgy érzed, adnál az orvosnak, nővéreknek köszönetképp, akkor a családtagod hozzon be utolsó napon ajándékot, pl. bonbon, süti. Ha nem szeretnél adni, akkor nem adsz.

- Sok-sok türelem. A szobatársakat nem válogatja meg az ember, találkoztam már olyanokkal, akik nagyon kedvesek, aranyosak, de sajnos olyannal is, akikkel 1 hétig bezárva lenni szinte csatatér… Volt köztük egész nap (nem viccelek), folyamatosan beszélő, ütve fúróan horkoló, agresszív, személyeskedő, szellőztetés-ellenes, aki 5 másodperc után újra és újra becsukta az ablakot (pedig szellőztetni x óránként kell, pláne kórházban). Természetesen azt nem sorolom ide, aki sírt a fájdalomtól, mert még nem hatott a fájdalomcsillapító, az nem tehet róla, az csak szörnyű, hogy nem tudsz rajta segíteni.

ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! ❤️
ápr. 2. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!