Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális dolog, hogy a lélegez...

Normális dolog, hogy a lélegeztetőgéppel kitépik a beteg haját? Aki volt már lélegeztetőn, vagy hozzátartozója, náluk is ezzel járt?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen típusú lélegeztető, van amikor ráteszik, és lekötözik a kezét is közben, van amikor leveszik. Fiatal nőről van szó, és amikor látogatni mentünk láttuk, hogy a hosszú haja durván meg van ritkulva, kopasz lett helyenként. Elpanaszolta nekünk hogy a lélegeztetővel szokták kitépkedni a haját, mert valami műanyag. Az egyik nővért kérdezve, ő nem tud semmit a hajáról, az volt a válasz. Viszont nem a legkedvesebb nővérek vannak körülötte, durvák, fél is tőlük. Velünk is nagyon bunkók, kérdezni se lehet semmit. Ezért nem tudom, hogy ez most a durva bánásmód következménye vagy ez "normális"?

ápr. 3. 09:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy olyan lélegeztető, ami a fejénél is rögzítve van a homlokánál. Ott is teljesen sebes lett neki a homloka tőle.
ápr. 3. 09:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Lélegeztető gép, vagy légzés segítő?
ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem tudom mi lehet ez, az orvos úgy mondja, hogy "lélegeztető".
ápr. 3. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lélegeztető gép nem lehet, mert akkor nem lenne ébren.

Általában azért szokták lekötözni az embert, mert ha felébred, akkor ne tudjon kalipálni, ne tudjon magának sérülést okozni (rosszul veszi ki a csövet)


Vannak olyan légzés segítő gépek, akik kemény műanyagból készültek, régi sz*rok, azok okozhatnak sérülést, homlokon és a fejbőrön kidörzsöli, ami ki is sebesedhet. Ha van olyan ápoló, aki hajlandó segíteni, meg lehet kérni, hogy egy gézlapot tegyen a műanyag alá. (Ami amúgy kötelező, ha nem szilikon a maszk és tartója)

ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es, tényleg olyan kemény műanyag van rajta, amit írtál. Sajnos most állandóra feltették neki, panaszkodik, hogy nagyon fáj benne neki mindene, ezt jeleztem a nővérnek, illetve kértem amit ajánlottál, az volt a válasz, hogy nem állíthatja lazábbra meg nem tehet oda semmit, mert akkor kiszökik a levegő. Szóval nem raknak alá neki gézt. Szegénynek tiszta véres seb a homloka már. Meg ki van szíjazva, azt se értem miért ilyen szorosan, mikor folyamatosan ébren van, mert aludni se tud egyáltalán. Ez olyan mint egy kínzás...
ápr. 5. 08:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetne átvinni egy másik kórházba? Ő magáért nem tud kiállni, a környezete tud csak rajta segíteni, amennyiben van rá kapacitás, akár összefogással. Ez szörnyű!!
ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ide is nagy nehezen került be sajnos, várólistával, de most már lassan máshova kerül. Azóta még szörnyűbb dolgok derültek ki, az egyik nővér nagyon durván bánt vele már 2 alkalommal, csak nem tudta eddig elmondani, mert pont légzéssegítőn volt, amikor mentünk,

most is félt hogy meg ne hallja az és bosszút ne álljon rajta. Teljesen sokkos, hogy mik meg nem történhetnek egy kiszolgáltatott emberrel. Most azon gondolkodok kihez lehetne fordulni, az orvoshoz, vagy rögtön a betegjogi képviselő. Amit mesélt: ennek a nővérnek a műszakjában nem kapott egy korty vizet sem, azt kiabálta neki, mikor kért, hogy "mit képzel, hogy majd itt magának ugrálok vízért!" De mivel ágyhoz van kötve, így magának nem tudott. Csúnyán beszélt vele folyamatosan. Mikor látta hogy este nyitva a szeme, megfenyegette, hogy ha most azonnal nem alszik, kikötözi. De ő szegény már hónapok óta nem tud rendesen aludni, szóval fogta és durván kikötözte a kezét-lábát! 2 ilyen éjszakája volt, azt mesélte. Teljesen sokkot kaptam én is mikor ezeket elmesélte. És vmit még el se mondott, ezt is csak otthon akarta, mert fél. Azt mondta, ha otthon lesz, olyat mesél, amit nem fogok elhinni. Azt mondta ott se szóljunk még, mert ezek összetartanak és fél hogy nem fogják elhinni neki.

ápr. 8. 09:35
 8/9 A kérdező kommentje:
A másik 3 beteg biztosan hallotta hogy bánt vele, mivel ordibált a nővér, viszont abból 2 elég rossz állapotban van, a 3. meg már le is cserélődött.
ápr. 8. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez borzasztó! Igen, az a baj, hogy nagyon összetartanak, a többiek meg meg vannak félemlítve. Nem tudom, hogy sajtóval, médiával lehetne-e elérni valamit?! Én más területen tapasztaltam azt, hogy rendkívül bürokratikus a rendszer, és nem feltétlen az "elesett személy" érdekeit nézi, mindenre vádni kell... Ha nekik nem érdekük, hogy ezek kiderüljenek, akkor csak rosszabb lesz szegénynek. Szerintem ezeket nyilvánosság elé kéne vinni. Szerintem először olyan ügyvédekheez, jogászokhoz, akik nem érintettek a témában. Keress ezzel foglalkozó szakembereket, és ha felhívod őket telefonon, szerintem útmutatást adnak, hogy merre indulj el. Én legalább is ezt csináltam. Illetve, ha hivatalos helyre is szeretnél menni, mindenképp írj levelet, hogy legyen nyoma. Utána jöhet a telefonálgatás, biztosan nem örülnek neki, de másként nem tud érvényesülni az ember, ez meg hallatlan. Szerintem ne keresd meg az orvost, mert ő nem tud mit csinalni, nehéz apolót találni, neki nem érdeke, hogy kirugják őket, valószínűleg nem is tennék. Én egy ügyvedtől megkerdezném, hogy ilyen esetben lehet-e kamerát elhelyezni. Ha van pénzetek, lehet egy magánnyomózóirodát is felkeresnék a helyetekben, hátha ők jobban használhatnak ilyen eszközöket. De nem tudom, ilyen területen dolgozó ügyvédeket kérdeznék elsőkörben. Nekem válaszoltak más témában.

Illetve még felkeresnék érintetteket az intézmény ertekelése alapján, és lehet közösen tennék feljentést!!

ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!