Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van-e remény arra, hogy a...

Van-e remény arra, hogy a mesterséges kómából, lélegeztetőgépről visszatért, a külvilággal alig kommunikáló AIDS beteg a kezelések nyomán feljavul annyira, hogy meg tudja tanulni az elfelejtett információkat, hogy el tudja látni saját magát?

Figyelt kérdés
HIV vírus által elpusztult agysejtek szerepét átveheti-e a maradék agysejt?
2011. febr. 8. 15:05
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
100%

Az a nagy kérdés, hogy mennyi agysejtje maradt épségben. Elég hervasztónak tűnik a helyzet, de ha fiatal személyről van szó, akkor talán van remény, hogy tovább élhet szinte teljes életet.

Az, hogy a későbbiekben képes lesz-e ellátni saját magát, kívülállóként elég nehéz elképzelni, mert a vírus már nagy pusztítást végezhetett, ha mesterségesen kellett kómában tartani, és még lélegeztetni is muszáj volt.

Tudom, hogy ilyenkor a hozzátartozók minden kis szalmaszálnyi reménységbe belekapaszkodnak, de hamis illúziókba ne ringassátok magatokat.

Szívből kívánom, hogy mielőbb felépüljön az illető, és én tévedjek, és képes legyen ellátni magát.

2011. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért altatták,és kapcsolták gépre,hogy távol tartsák a rohamokat. Altatásban tüdőgyulladása volt, de kijött belőle. 31 éves és nagyon okos (remélem nem csak volt!)A szemét már kinyitja, de zavart a tudata. Remélhetek? Egy édesanya.
2011. febr. 8. 15:24
 3/12 tetris ***** válasza:
100%

31 évesen még nagyon fiatal. Szerintem minden esélye megvan a felépülésre, és igen, van remény.

Azt hittem idősebb személyről van szó.

2011. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon nagyon sajnálom.... de meg fog halni. Sajnálom!
2011. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem fog meghalni! Legalábbis nem most, hanem 20-30 év múlva, amikor az édesanyja szíve ezért már nem tud megszakadni. ÉLni fog, és felépül, mert ezt kívánja tőle a családja, a kicsi fia!
2011. febr. 9. 07:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha ő is akarja.Kívánok sok erőt a fiatalembernek és nagyon sok kitartást az édesanyának.Ma már léteznek olyan gyógyszerek amikkel akár évtizedekkel is megtudják hosszabítani a betegek életét.
2011. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kinyitotta a lányom végre a szemét, mond néhány szót is, láthatóan megérti, amit mondanak neki. Alig két hete adták ki az intenzívről, rossz elmeállapotban, most szerintem magasabb szinten van, mint altatás,lélegeztetőgép előtt. Ugye, remélhetek?
2011. febr. 18. 12:14
 8/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a T sejt száma?
2011. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A héten ismét megnézik, egy hónapja, amikor diagnosztizálták, 40 volt, ami gyakorlatilag egyenlő a halállal. De túl van az altatáson, lélegeztetőgépen, tüdőgyulladáson, nyelési problémákon. Most már többnyire nyitva van a szeme, de nem látok benne érdeklődést. Ugye, nem pusztult el minden agysejtje?
2011. febr. 21. 07:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom, inkább biztatást szeretnél...ebben a tragédiában.. nagyon sajnálom a lányodat és titeket is családot.


Legyetek mellette, amennyit csak tudtok. Meg fogja érezni a közelségeteket.

2011. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!